АНОНС. В Україні хочуть заборонити рекламувати ліки. Чому це добре?

Засилля рекламою ліків усього, що бачить людина – телебачення, Інтернету, білбордів, друкованих видань, фактично усіх аспектів життя призвело до того, що в аптеках майже завжди з’явилися черги. Щось заболіло – ага… пригадав рекламу… є нібито чудодійна таблетка, яка допоможе. Так. Може вона й допоможе. Але тимчасово, бо зніме симптоми, але не усуне причину проблеми. Нежить? Є краплі в ніс. Температура? Є жарознижувальні. Переїв. Перепив? Не біда. І від цього є засоби. Саме така картина вималювалася в уяві багатьох наших земляків. І це – серйозна проблема! – пише газета ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Люди починають пачками ковтати антибіотики, нашпиговують ними, як фаршировану курку, немовлят, а коли вже виникають дійсно серйозні проблеми, антибіотики не діють, бо організм до них звик. Вчені б’ють на сполох, хоч із ними погоджуються далеко не всі лікарі, бо їх теж навчили чим щось заболить – вписувати пацієнтам ліки. Звісно, прихильниками хімії є не всі медики, багато хто з них розуміє глибоку суть проблеми. А щодо небезпеки самолікування, яким зараз займається більшість  українців – погоджуються абсолютно всі лікарі. В Україні зараз найпопулярнішим лікарем став докор Гугл. Звісно, це іронія, але все ж… як лише щось заболіло, зразу людина собі шукає в Інтернеті симптоми і медикаменти, біжить у аптеку та починає пачками ковтати препарати, які їй можуть абсолютно бути протипоказаними. І потім починаються вже серйозні проблеми зі здоров’ям, лікарні, операції та втрата великих грошових сум на лікування.

Саме це й мали на увазі автори закону, “Про стан національної системи охорони здоров’я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою”, у якому йдеться про заборону реклами ліків у засобах масової інформації – на телебаченні, у газетах та на радіо. Цікаво, чому не вказано конкретно Інтернет, адже останнім часом найбільше реклами ліків саме там. Взагалі Інтернет перетворився на великий смітник із засиллям нав’язливих пропозицій придбати алкоголь, ліки та багато такого, що може завдати серйозної шкоди здоров’ю. Там майже у відкриту продають наркотики та орудують цілі банди шахраїв, які лише й тим живуть, що ошукують невинних та наївних людей. При цьому всьому, очевидно, ліки й надалі рекламуватимуться у соціальних мережах, на сайтах, на відеохостингах, які залишаться для фармацевтичних компаній єдиним доступним майданчиком для пропаганди • Цілу статтю читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост