Люди не розуміли, що відбувається: чоловік, який рятував туристів на Закарпатті, розповів подробиці смертельного вибуху

На гору Кукул продовжують йти туристи.

Вибух у Карпатах. Журналісти ТСН знайшли одного з тих, хто першим кинувся на допомогу постраждалим туристам. Адже дістатися полонини у передгір’ї навіть на позашляховику складно і звісно, туди не могли доїхати швидкі.

Про це 16 вересня йдеться у сюжеті ТСН.

Спілкувалася з рятівником кореспондентка ТСН Вікторія Танасійчук.

“Ми наразі у Ворохті. Це один з найближчих до місця трагедії населених пунктів. Приїхали ми сюди, бо зв’язку в горах практично немає. Ми сьогодні спілкувалися з людьми, що брали участь у рятувальній операції. На жаль, родичі тих, хто постраждав та й самі постраждалі – у стані шоку, тому події вчорашньої ночі не коментують”, – каже Вікторія Танасійчук. 

Журналісти ТСН намагалися потрапити на місце, де все сталося.

“Нам зголосився допомогти пан Андрій. Саме він вчора все ж таки зміг дістатися на полонину на своєму позашляховику і одним із перших надати допомогу постраждалим. Але сьогодні доїхати туди ми не змогли – дорога настільки погана і небезпечна, що ми ледь не застрягли у метровій ямі. І ось, що розказує пан Андрій”, – каже Вікторія Танасійчук. 

Всі були у шоковому стані, погано розуміли, що відбувається. Дорога на Кукул надскладна. Вивіз одну фельдшерку, обладнання медичне, з місця події я звозив двох малих дітей 2 і 5 років. І двох старших парубків. Один і з них був контужений“, – каже рятівник Андрій Мотрук. 

Гора Кукул – дуже цікавить туристів. Бо з її полонин відкриваються захоплюючі краєвиди на “двотисячники” – Говерлу та Петрос. Але хоч гірський маршрут красивий, втім небезпечний. На гірських хребтах досі залишилось багато боєприпасів часів Першої та Другої світових воєн. Місцеві й самі тут знаходять боєприпаси.

 І дивно, хоч всі знають про цю смертельну лотерею, все одно на Кукул продовжують йти туристи. 

“Похід був запланований давно. У неправильному місці розвели вогонь, так сталися обставини. У мене з собою газ, багаття не планую розводити”, – каже турист Олександр Удовиченко. 

Хоч маршрут і ризикований, для когось навіть смертельний, проте наших туристів це не зупиняє. 

ЗакарпатПост