АНОНС. На Закарпатті є унікальне місце, яке Дарвін називав сенсаційним і де воду пили янголи

Є на Закарпатті одне село з неймовірно цікавою історією . В ньому ніби сплелося минуле і сучасне, загадкове, навіть містичне і реальне. Це – Княгиня на Великоберезянщині. Чи знаєте ви, наприклад, що там побував навіть відомий французький письменник Жуль Верн? А що там знаходиться загадкове джерело Ангела, вода якого вважається цілющою? А що там 155 років тому упав найбільший у Європі метеорит? Тоді помандрували разом з газетою ЯСНО до Княгині.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Чи була донька Ярослава Мудрого у закарпатських лісах

Село Княгиня вперше згадується у 1602 році та в грамотах 1770—1772 років під іменем Kniahynicza, що походить від назви місцевої гори. Інші назви: 1773-Knyahinya, 1851-Knyahinya, 1913- Csillagfalva. Існує версія, що село назвали, як  гору, на честь якоїсь княгині, але якої саме – історія мовчить.

За припущенням, мова йде про наймолодшу доньку Ярослава Мудрого – Анастасію. У 1046 році батько видав її заміж за угорського короля Андрія I.

Згодом за допомогою русичів Андрій заволодів угорським троном. Анастасія була прихильницею заснування православних монастирів в Угорщині. Тому не дивно, що деякі історики вважають, що вона сприяла заснуванню такого монастиря на Чернечій горі на Закарпатті. Тоді там уже існувало поселення ченців з Києво-Печерського монастиря, очевидно, що прийшли сюди слідом за королевою. Ймовірно донька Ярослава не раз бувала у нашому краї, який у той час належав до Угорщини, тож, скоріш за все, княжна Анастасія залишила на Закарпатті далеко не один слід і саме на її честь місцеві назвали гору • Цілу саттю читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост