Найкрасивіші місця на Закарпатті, які варто відвідати цієї осені. Орнітологічний заказник «Соколові скелі»

Осінь – пора особлива, романтична. Уже немає спеки, але ще й не дуже холодно. Саме час для подорожей. На Закарпатті восени дуже гарно, ліси стають просто казковими, струмки, ріки та водоспади повноводними, а ще й грибів довкола сила-силенна. Чим не привід, аби їх побачити, сфотографувати, активно відпочити та насолодитися краєвидами? Газета ЯСНО зібрала найкрасивіші місця, які варто побачити цієї осені на Закарпатті.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Орнітологічний заказник «Соколові скелі»

Орнітологічний заказник «Соколові скелі» – одна з наймальовничіших заповідних зон Карпат. На охоронній ділянці букових і хвойних лісів гніздяться багато рідкісних видів птахів. Вертикальні скелі заселені хижими птахами, більшість із яких занесено до Червоної книги України. Розташований у Перечинському районі, неподалік від села Липовець.

Площа 605,6 га. Створений 1978 року.

Прогулюючись серед дикої природи «Соколових скель», можна збирати ягоди, гриби і милуватися польотами птахів над головою. Неподалік від заповідника розташовані знамениті Лумшорські водоспади на річці Туричка. А купання в лумшорському чані може придати відпочинку особливої пікантності. Серед птахів, що населяють заповідник: орлан-білохвіст, беркут, орел-карлик, стерв’ятник, змієїд, сокіл-сапсан, пугач, сичик-горобець.

Кажуть, що колись граф Шенборн, який дуже любив полювання, саме сюди їздив шукати собі соколя, яких приручав і навчав тонкощів справи. За легендою, одна мати-соколиха, від якої він хотів украсти пташеня, напала на нього і він полетів зі стрімкої скелі донизу. Уцілів лише дивом. Виходив його дід-знахар, що мешкав у цих місцях. Він змусив графа покластися, що більше ніколи не турбуватиме тутешніх птахів, інакше наступного разу точно загине і справді свого слова дотримав. Хоч на полювання ходив і надалі, але волелюбних соколів більше не чіпав • Повний текст читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост