Пішла, бо думала, що нікому не потрібна: через 21 рік блукань матір п’яти дітей повертається додому

Весь цей час діти шукали свою матір, пише газета ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Довгий шлях додому. Жінка, яку діти знайшли через 21 рік, сьогодні повертається в рідний дім. ТСН розповідала неймовірну історію безпритульної, якій одеські волонтери допомагали відновити документи. Тоді з’ясувалося – у жінки є житло на Полтавщині та п’ятеро дітей. І два десятиліття вони шукали матір. Про возз’єднання родини.

Вона обіймається з сусідками по кімнаті. На прощання. Через понад 20 років поневірянь нарешті їде додому. Повезуть її донька із зятем.

“Я повертаюсь додому і цим все сказано”, – каже багатодітна мати Тетяна Присяжна.

“Ну ось нарешті вже пора додому. Які емоції – маму забираємо додому”, – каже донька Яна Присяжна.

Ось такою її запам’ятали 5 дітей. Їх вона покинула і пішла з дому світ за очі. Найменшій її доньці тоді було лише 16. Як увесь цей час жили її діти зараз жінки воліють не згадувати. Кажуть єдине – було тяжко усім.

“У нас мама знала все. Мама вирішувала всі питання, була опорою, надією, нашим поводирем”, – каже донька Яна Присяжна.

“Я думала, що їм не потрібна, бо мене не шукали. Замкнулась у собі”, – каже багатодітна мати Тетяна Присяжна.

Але вони шукали, каже Яна. Зверталися до поліції, журналістів та навіть екстрасенсів.

“Ніколи не говорила, що мати померла, бо це неправда. Я казала, що її нема”, – донька Яна Присяжна.

Увесь цей час мати жила в Одесі – поневірялася і жебракувала. Ці кадри торік відзняли волонтери біля фонтану залізничного вокзалу. На безкоштовні обіди для безхатьків прийшла і Тетяна. Згодом жінку з вулиці забрали у притулок. Почали відновлювати їй документи. На запит в рідне село відповіла донька. А невдовзі – зустрілася з матір’ю.

Аби звикнутися з думкою, що родина відновилася і дітям, і матері дали два тижні. Вони вирішили – зможуть знову жити разом. Дякують волонтерам, без яких це було б не можливо.

За десять років, відколи діє волонтерський центр тут допомогли з їжею, лікуванням та відновленням документів сотням безпритульних. А після історії з Тетяною – у них шквал повідомлень.

“Більше пів тисячі людей не лише з різних регіонів, а й з різних країн з надією, що можливо ми побачимо їхніх родичів, можливо вони звернуться до нас за допомогою. Якщо навіть одна людина знайде своїх рідних, то для нас це велика перемога”, – каже голова громадської організації “Нове життя” Федір Герасімов.

Тетяна Присяжна поїхала на Полтавщину. Окрім 5 дітей її чекають, троє онуків і навіть маленька правнучка • Більше цікавого читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *