Майже половина автобусних перевізників відмовилася від рейсів через нові обмеження

Станом на ранок 21 жовтня 40% автобусних перевізників скасували рейси, через вимогу до пасажирів надавати COVID-сертифікати або результати тестів для поїздок.

“На сьогодні на 9 ранку ми маємо 40% відмов перевізників. Люди не поїхали в Харків, Миколаїв, Херсон у ще кілька рейсів, які відмовилися виїжджати, тому що не дуже зрозуміла логіка постанови МОЗу”, — розповів Суспільному представник компанії-оператора Центрального автовокзалу Максим Скляренко, пише Суспільне.

Він наголосив, що водії не мають кваліфікації та повноважень перевіряти сертифікати або результати ПЛР-тестувань, як того вимагає Міністерство охорони здоров’я. Окрім того, існують також нелегальні перевізники.

“Друге важливе питання, це нелегальні перевезення, тому що фактично ви можете вийти з центрального автовокзалу, перейти через дорогу. І вони вже збільшили активність, тому що всі розуміють що людям треба їхати. І замість того щоб ставити поліцейську машину на виїзді з автовокзалу, треба поставити патрульну машину на Теремках, на Житомирській і це вирішить проблему одразу”, — наголосив він.

Натомість як відзначив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм, що на перевізників не можуть накладатися штрафи за недотримання вимог.

“Державна служба безпеки на транспорті дійсно контролює цей процес, ми не можемо накладати штраф, ми можемо перевіряти і виписувати приписи для перевізника. Що стосується контролю і пасажирів це лише функція Національної поліції. Головна мета постанови — не облави на пасажирів, не кошмарити перевізників, головна мета — це мотивувати пасажирів до вакцинації”, — наголосив він.

За словами Найєма, пункти вакцинації встановлено вже на п’яти вокзалах, також буде відновлено такий пункт в аеропорту “Бориспіль” та інших летовищах.

 ЗакарпатПост