Ми вимагаємо негайного засідання РНБО по КОВІДу! – Юлія Тимошенко

Влада перекладає відповідальність за боротьбу з КОВІДом на людей,звинувачуючи їх у невакцинуванні. Ситуація під час третьої хвилі захворюваннязагрозлива, а чиновники не реагують на нові виклики. Тому «Батьківщина» вимагає негайно скликати засідання РНБО та закликає зайнятися реальноюсправою, а не фейковими піар-шоу.Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко на екстреній пресконференції в Києві. За її словами, попри те, що країна вже 2 роки створює систему антиковідної боротьби, сьогоднілюди незахищені, вони не можуть розраховувати на чітку, системну, негайну і високоефективнудопомогу, тому залишаються сам на сам із хворобою.«Країна просто кричить, але її не чують у владних кабінетах. Люди не можуть додзвонитися досімейних лікарів, швидкі допомоги перевантажені, немає безкоштовних тестів і ліків, а людям ізвіддалених сіл взагалі немає кому допомогти.  Якщо влада негайно не зробить так, щоб людивідчули, що їм є куди звернутися, і допомога надійде негайно, ми будемо і надалі мати наростанняхвилі пандемії», – застерегла лідер «Батьківщини».Вона нагадала, що ще на початку першої хвилі коронавірусу команда

«Батьківщини»,використавши наявний досвід боротьби з епідеміями, підготувала проєкт постанови, в якій чіткопередбачені директивні дії, які мусить зробити уряд і влада для захисту людей від КОВІДу. Однакця постанова досі невиконана, констатувала Юлія Тимошенко.«Зараз якраз той випадок, коли не для піар-шоу, а для реальної справи треба скликати негайнезасідання РНБО. Вона мусить розглянути, що люди в країні залишилися без допомоги, безбезкоштовних тестів і ліків, лікарні – без необхідних медичних препаратів і кисню, медики – беззаробітної плати, немає достатньої кількості ліжок, а смертність через КОВІД –  найвища в Європі. Ось, що треба обговорювати РНБО. Припиніть займатися шоу і почніть займатися справою!» –закликала Голова партії.Юлія Тимошенко наголосила, що серед невідкладних дій, які має розпочати РНБО після аналізувже ухваленої Верховною Радою постанови, це:– створити Національний штаб протидії КОВІДу на чолі з президентом;– відкрити багатоканальну лінію, куди може звернутися людина, яка відчула перші симптомихвороби;– створити мобільні бригади, які можуть виїхати до хворого, маючи з собою безкоштовні тести іпакет безкоштовних ліків;– налагодити ефективну систему вакцинації;– зробити негайні закупівлі за державний кошт всіх необхідних лікарських засобів длязабезпечення лікарень і людей;– передбачити вже в цьому місяці 300% доплати від окладу всім лікарям і медичним працівникам,які стикаються з ковідними хворими;– поновити роботу санітарно-епідеміологічної служби;– розпочати вироблення власної вакцини.

Лідер «Батьківщини» обурилася, що за 2 роки не виконано ті заходи, які зараз могли б рятуватижиття людей і мінімізувати втрати внаслідок коронавірусної хвороби.«На сьогодні дуже велика кількість лікарень залишилися без кисню або ось-ось залишаться безнього.  Кожен пацієнт, який загинув від нестачі кисню, – це вбивство з боку влади, черезневиконання нею своїх обов’язків. Кисню немає, тому що його виробництво довірили двомтранснаціональним корпораціям, які закрили свої підприємства в самий розпал пандемії. Тобтокраїна за 2 роки не зробила ні власних виробництв кисню, ні тестів, ні вакцини, ні нормальноїсистеми допомоги. Що ж робили 2 роки?» – поцікавилася Юлія Тимошенко.На її переконання, Верховна Рада має переглянути постанову, яку було ухвалено рік тому, тарозробити оновлений план дій, затвердити його і зобов’язати виконавчу владу виконувати це.«Наша команда буде вимагати кримінальної відповідальності для тих, хто не забезпечиввиробництво кисню, хто не закупив правильні антивірусні препарати для всієї країни, хто безопалення залишив всю країну та систему охорони здоров’я. Треба діяти, і ми будемо діяти!»  –запевнила Юлія Тимошенко.

ЗакарпатПост