Молоко підвищує ризики діабету у дітей на 78%, – дослідження

Часте споживання молока в дитинстві пов’язали з ризиками розвитку діабету у старшому віці. Всього 2 – 3 склянки молока мали вплив на ризики. Про це пише газета ЯСНО з посиланням на 24 канал .

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Вчені з Каролінського інституту провели метааналіз наявих досліджень, щоб простежити зв’язок конкретних продуктів харчування і діабету першого типу. Всього вони вивчили 152 роботи і 27 продуктів, що знижують і підвищують ризики захворювання.

Під час дослідження вчені встановили, що чим довше новонароджений перебував на грудному вигодовуванні, тим нижчими були ризики виникнення діабету.

Наприклад, 6 –12 місяців годування грудьми знижували ризики на 61%, 2 – 3 місяці – на 31%.

«Це пояснено тим, що грудне молоко сприяє формуванню та зміцненню імунної системи дитини, а також покращує стан мікробіоти кишківника», – зауважили автори.

Тим часом подальші результати виявилися невтішними.

Аналіз харчування новонароджених та дітей до 15 років показав, що високе споживання молока і молочних продуктів – сир, йогурти і морозиво – значно підвищує ризики діабету першого типу.

Наприклад, 2 – 3 склянки коров’ячого молока в день підвищували ризики на 78%.

Яким чином молоко впливає на ризики діабету

Поки вчені не можуть пояснити взаємозв’язку. Ймовірно, амінокислоти, що містяться в коров’ячому молоці, можуть провокувати атаку імунної системи на інсулін, який продукують клітини підшлункової залози.

Також вчені з’ясували, що більш пізнє введення глютену в раціон знижувало ризики вдвічі.

Глютен і ризики діабету

Якщо новонародженим у віці 3 – 6 місяців давали продукти, що містять глютен (хліб, випічку, макарони), то ризики виникнення діабету були вищими на 54%.

Проте вчені не виявили підвищених ризиків, якщо мати споживала глютен під час вагітності.

Поки науковці не представили конкретних рекомендацій щодо профілактиці діабету. Але обов’язково їх сформують після додаткових досліджень.

А це особливо актуально наразі, адже захворюваність на діабет невпинно зростає. Крім того, нещодавно підтвердили зв’язок цукрового діабету і хвороби Альцгеймера • Більше цікавого читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост