На Закарпатті судитимуть заступника начальника відділу ГУ ДФС за притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності

Закарпатською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно заступника начальника одного з відділів ГУ ДФС у Закарпатській області за фактом притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності слідчим (ч. 1 ст. 372 КК України).

Про це повідомив заступник керівника обласної прокуратури Володимир Жилкін.За даними слідства, правоохоронець, будучи старшим слідчої групи при розслідуванні кримінального провадження за фактом незаконного зберігання з метою збуту підакцизних товарів, повідомив особі про підозру за відсутності достатніх для цього доказів. Він зазначав, що закарпатець причетний до зберігання 1000 літрів незаконно виготовленого дизельного палива та спеціального обладнання. При цьому обвинувачений достеменно знав про непричетність особи до злочину, тобто діяв усупереч посадовій інструкції та Кримінальному процесуальному кодексу України.Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі П’ятого слідчого відділу ТУ ДБР, розташованого у м. Львові за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури та оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області ДСР Нацполіції.Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, повідомляє Закарпатська обасна прокуратура.

 ЗакарпатПост