Що робить на Закарпатті «бультер’єр Зеленського»

Ставленика Зеленського на Закарпатті Миколу Тищенка місцеві не полюбили. Принаймні, більшість. Більше того, столичні політологи саме з ним пов’язують бунт проти Петрова у обласній раді. Так це чи ні?  Що думають  цього приводу у Києві? Газета ЯСНО пропонує ознайомитися  позицією колег із сайту СЕГОДНЯ.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

 Отже, чому саме Миколу Тищенка призначили “смотрящим” за Закарпаттям і чи зможе він виконати завдання від президента.

“Бультер’єр президента”

Народний депутат Микола Тищенко, очоливши осередок “Слуги народу” на Закарпатті, одразу ж взявся “строїти”місцевих чиновників. Водночас він відзначився влучною фразою про вірність президенту Володимиру Зеленському.

“Я – бультер’єр президента. Де буде команда, де потрібна буде моя робота, там я і працюватиму”, – заявив він журналістам.

Особливу увагу нардеп приділив місцевій митниці. Він проводив рейди на кордон, спілкувався з угорськими прикордонниками та особисто перевіряв підозрілі вантажі.

“Хлопці, я сказав, що буде порядок, я вже приїхав на Закарпаття. Мене сюди прислав президент. Рубатимемо руки”, – заявив Тищенко у травні.

“Коля не Угорський – він Оболонський”

Однак погрози Тищенка призвели лише до того, що місцеві еліти підготувалися до протистояння із центральною владою. Про це “Сьогодні” говорить політолог Вадим Карасьов.

“Тищенка поставили “смотрящим” за Закарпаттям для того, щоб взяти під контроль бізнес-потоки. Насамперед це митниця та контрабанда”, – каже нам політолог.

На його думку, Офіс президента і “Слуга народу” припустилися помилки, не вникнувши в історію відносин Києва з цим регіоном.

“На Банковій не врахували, що Закарпаття притаманній Тищенку нахрапистістю не візьмеш. Тут треба вміти домовлятися. Коля ж не Угорський – він Оболонський. Внаслідок його жорсткого тиску влада отримала відсіч”, – каже Карасьов.

Відповідь місцевих кланів

З ним погоджується політолог Ігор Петренко.

“Тищенко вирішив показати, що влада не йтиме на повідку в місцевих кланів. Але голосування за відставку представника “Слуги народу” з посади голови облради – це відповідь владі: “Ви тут ніхто”. Еліти Закарпаття вирішили продемонструвати, хто у регіоні господар”, – каже експерт.

“Невдале призначення”

Колишній глава Закарпатської області Геннадій Москаль також вважає, що на Банковій помилилися, доручивши Тищенку вирішувати питання Закарпаття.

“Тіщенко – невдале призначення, яке обнулило владу та рейтинг президента в регіоні. Потрібно розуміти, хто такі жителі Закарпаття. Це люди, які все розуміють, але проєвропейське виховання не дозволяють їм говорити деякі речі у вічі. Усіх Тищенко дратує, але люди мовчать і усміхаються. А Тищенко думає, що його всі люблять і він там великий начальник”, – каже Москаль.

Ексгубернатор також додав, що Тищенко доносить президенту неправильну інформацію.

“Він повідомляє Зеленському, що перевірив ремонти в 49 лікарнях. У Закарпатській області 12 обласних, 13 районних та 4 міські лікарні. Усього 29. Він бреше президенту та само, як народу про гречку за 12 грн. Але президент йому вірить, як вірить і в те, що Тищенко контролює Закарпатську область. 28 жовтня на засіданні облради Закарпаття показало, що Тищенко тут ніхто. Повний нуль”, – резюмував Москаль • Більше цікавого читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост