Чому бажання подобатися всім навколо йде вам тільки на шкоду

Бажання подобатися людям — це шлях в нікуди.

Чому бажання подобатися всім навколо йде вам тільки на шкоду. Бажання подобатися людям — це шлях в нікуди, пише газета ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Зізнайтеся, що вам добре, коли інші думають про вас добре. Може, зовсім стороння людина зробила вам комплімент, сказавши, що у вас гарне вбрання. Ви задоволені собою і щасливі до кінця дня, інформує Ukr.Media.

Всі ми любимо відчувати, що подобаємося оточуючим, чи то незнайомці чи улюблені люди. Це змушує вас відчувати, що вас цінують, і це почуття може викликати звикання. Але коли задоволення від цього відчуття проходить і у вас більше немає підтвердження того, що хтось думає, що ви хороша людина, ви можете відчути себе менш впевнено. Хотіти, щоб ви подобалися іншим, само по собі не погано, але це може бути схоже на хворобу, коли ви відчуваєте, що вам постійно потрібно подобатися іншим.

Люди запрограмовані на те, щоб подобатися іншим

Людині властиво шукати схвалення в інших. У стародавні часи, щоб вижити, нам потрібно було бути прийнятими. Люди — соціальні тварини, і нам потрібно зв’язуватися з іншими і формувати спільноту, щоб вижити. Якщо нас не люблять інші, ми залишимося осторонь.

Визнання завжди йде ззовні

З дитинства, чи в школі чи вдома, ви отримували визнання з боку. Наприклад, ви отримували оцінки від вчителів, і якщо ви чогось хотіли, вам було потрібне схвалення батьків.

Ми навчилися отримувати те, що хочемо, задовольняючи очікування інших людей. Можливо, ви хотіли отримати більш високу оцінку з малювання і були більш уважні на цих уроках, ніж інші, щоб справити враження на свого вчителя. Зрештою викладач оцінить це і, швидше за все, поставить вам більш високу оцінку.

Коли ви виросли, нічого не змінилося. Можливо, ви і зараз відчайдушно хочете виконати свою роботу на відмінно, тому робите те, що схвалив би ваш керівник. Або, можливо, ви намагаєтеся справити враження на свого супутника життя, роблячи те, що йому подобається, але не дуже подобається вам самій.

Facebook і Instagram тільки погіршили становище. Люди публікують свої фотографії і розповідають про своє життя в соцмережі просто для того, щоб отримати більше лайків і уваги.

Подобатися комусь стає важливим для досягнення бажань

Ми починаємо приділяти підвищену увагу тому, як нас бачать інші. Люди виявляють до вас інтерес. Це добре. У свою чергу, ви починаєте робити ще більше речей, які привертають до вас більше уваги. Все буде добре, поки ви не зробите щось, що їм не подобається, і не почуєте критику. Коли це відбувається, ви втрачаєте почуття прийняття у інших.

Але насправді це всього лише сприйняття. Люди як вид егоїстичні. Ми всі дивимося тільки на себе. Навіть ті, хто любить інших, насправді зосереджені на тому, щоб відчувати себе добре. Це схоже на оптичну ілюзію вашого его.

Ось кілька причин, чому бажання подобатися всім навколо йде вам тільки на шкоду.

Бажання подобатися — це нескінченна гонитва

Прагнення догодити іншим, щоб відчути себе краще, втомить вас, тому що ви ніколи не зможете виправдати очікування інших.

Ідеальний образ завжди буде змінюватися

Колись вважалося нормальним, якщо у чоловіка або жінки є невелика зайва вага. Потім ідеал змінився — всі прагнули бути дуже стрункими. Але і це вже швидко змінюється.

У недавньому опитуванні 100 жінок запитували, чи будуть вони зустрічатися з чоловіком повної статури, близько 50% жінок заявили, що їм все одно, тільки 15% зустрічаються виключно з такими чоловіками.

Очікування людей щодо вас можуть бути невірними

Більшість людей покладають свої очікування на інших, грунтуючись на тому, що правильно в соціальних нормах.

Пам’ятайте про це кожен день, з моменту пробудження до моменту, коли ви лягаєте спати: ви фільтруєте те, що вважаєте істиною. Якщо хтось робить вам комплімент, ви берете його і додаєте до уявлення про те, яка версія вас найкраща. Коли хтось критикує вас, навіть деструктивно, ви можете прийняти це повністю або додати до списку речей, в яких ви не впевнені.

Коли ви усвідомлюєте неправильну думку інших, ви або саботуєте свою самооцінку, або переоцінюєте себе, приймаючи всі хороші компліменти, і перестанете рости. Або ж ви приймаєте всю деструктивну критику і саботуєте свою самооцінку і щастя.

Бажання інших не збігаються з вашими

Якщо ви проживете своє життя тільки в прагненні зробити приємність іншим людям, ви ніколи не будете щасливі. Ви завжди будете покладатися на інших, щоб відчути, що вам потрібно жити. Це призводить до повної плутанини, коли справа стосується ваших особистих цілей; коли немає зовнішнього визнання, ви не знаєте, заради чого жити.

Ви думаєте, що без схвалення оточуючих не зможете жити

Ви вважаєте схвалення інших паливом і думаєте про себе як про автомобіль. Коли це паливо закінчується, ви не можете функціонувати. Але це нездоровий спосіб мислення.

Насправді, ми можемо створювати власне паливо. Ви можете відчувати себе добре залежно від того, наскільки ви любите себе. Коли ви робите щось, щоб сподобатися собі більше, ви можете почати бачити великі зміни в своїй думці. Наприклад, якщо комплімент від інших змусив вас відчути себе добре і прийнятими, подивіться в дзеркало і зробіть собі комплімент. Говоріть те, що ви хочете, щоб про вас говорили інші.

Внутрішнє схвалення вимагає практики, але воно того варте. Ви повинні заново тренувати свій розум. Нам потрібні власні тригери, щоб зміцнити звичку до внутрішнього схвалення.

Пізнавайте себе кожен день замість того, щоб чекати, поки люди зроблять це за вас. Не чекайте, поки люди будуть вас хвалити. Роби це самі кожен день.

Зверніть увагу: коли ви починаєте зосереджуватися на собі і на тому, що робити, щоб зробити себе щасливими, оточуючі можуть критикувати вас. Оскільки ви перестали догоджати іншим, щоб виправдати їхні очікування, вони можуть судити вас за те, що ви робите.

Ставтеся критично до того, що вони говорять про вас. Вони не завжди правильні, але ви теж. У всіх є сліпі зони. Відмовтеся від упереджених і суб’єктивних коментарів, але будьте скромні і відкриті для корисних порад, які поліпшать вас. Пам’ятайте, що ви цього гідні кожен день. Так, ви не відразу відучитеся покладатися на інших для того, щоб відчути себе значущими і вартими чогось. Але чим раніше ви почнете намагатися, тим щасливішими і здоровішими ви станете • Більше цікавого читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост