Індустріальні парки, як інструменти економічного розвитку Закарпаття

На Ужгородщині завершив свою роботу Форум, організований Агенцією регіонального розвитку Закарпатської області, в рамках проєкту «Розвиток міжрегіональної співпраці шляхом створення інструментарію та інфраструктури регіонального розвитку».

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Серед учасників зустрічі: експертна та наукова спільнота, представники центральної та місцевої влади, депутати ВРУ, керівники територіальних громад та громадських об’єднань, повідомили  у Федерації роботодавців Закарпаття.

У рамках форуму передбачається обговорення інструментів економічного розвитку регіонів; перспектив створення мережі індустріальних парків на Закарпатті; міжмуніципального та міжрегіонального співробітництва регіонів; стратегічного планування розвитку громад і регіонів; можливостей транскордонного співробітництва, кращих практик регіонального розвитку й міжрегіонального співробітництва та інші.

Володимир Панов, голова Федерації роботодавців Закарпаття та директор керуючої компанії індустріального парку «Соломоново» «Сезпарксервіс», у ході панельної дискусії «Індустріальні парки, як драйвери місцевого економічного розвитку», окреслив основні тенденції та фактори розвитку індустріальних парків в Україні та світі, акцентувавши на необхідності прийняття на законодавчому рівні стимулів для залучення інвестицій в розвиток промислового сектору, що зумовить економічний розвиток громад та регіонів.

За словами експерта, будь які зміни починаються з усвідомлення. «Сьогодні Україна потребує інвестиційного прориву. Ключова задача – залучення іноземних високотехнологічних виробництв на територію України. Для цього держава повинна задіяти увесь арсенал інвестиційних інструментів, який успішно використовується у розвинених країнах, а саме: розвиток індустріальних парків, спеціальних економічних зон, територій пріоритетного розвитку, технологічних парків. Це перший крок, який потрібно вирішувати на державному рівні нагально, адже діюче законодавство не дозволяє забезпечувати прорив», –, зауважив спікер.

«Сьогодні ключовий фактор розвитку індустріальних парків – це прийняття на законодавчому рівні пакету інвестиційних умов, які будуть стимулювати залучення інвестицій в економіку регіонів. Якщо будуть стимули – будуть інвестиції. Вірю, що лише за таких умов можливий регіональний прорив, а економіка країни матиме шанс стати однією з найкращих в Європі», – підсумував Володимир Панов.