АНОНС. Чому Ужгород досі без ялинки

У закарпатських містах іще з перших днів грудня почали встановлювати ялинки. Першим у цьому плані було Берегово. Лісова красуня з’явилася на центральній площі містечка ще 18 листопада. Потім естафету взяло Мукачево. Лісове дерево встановили 22 листопада. 3 грудня ялинку встановили у Хусті… а от в Ужгороді це традиційно роблять поспіхом перед самим святом Миколая, пише газета ЯСНО

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Чому? Адже обласний центр Закарпаття поступається в плані оперативності навіть районам. А мав би бути першим у всьому! Оскільки місто вважається найбільш західним в Україні і символічні двері у Європу відкривали саме в Ужгороді, чиновники б’ють себе у груди про те, що роблять усе в місті по-європейськи… а от з такими дрібницями, як ялинка, а також сотнями інших… цю європейськість видно, як кажуть, на власні очі. Не кажучи вже про такі серйозні речі, як ремонт площі Петефі, що тягнеться скоро десятиліття…

Фактично у європейському Ужгороді, де живе чи не найбільше в області нацменшин – угорців, чехів, словаків, румунів, ялинка мала б стояти вже давно, як і стоять у Будапешті, Празі, Братиславі, Бухаресті.

Аби привабити туристів, ми б мали усе робити першими! Тоді б до Ужгорода на зимові свята їхало набагато більше відвідувачів із різних куточків держави. Але в нас немає правильної кампанії з рекламування міста навіть у період цвітіння сакур, коли до Закарпаття й так, уже за звичкою їдуть гості. Якщо так триватиме й надалі, нас і в цьому плані випередять інші. Скажімо, Львів, який теж є європейським містом, у якому також активно понависаджували сакури… А от як тільки там дізнаються про ідею з ялинкою, звісно ж, швидко  легко втілять її у життя.

Тож чому Ужгород завжди пасе задніх і через це втрачає потенційні можливості поповнення бюджету, який через постійні карантини і так останнім часом не поповнюється так інтенсивно, як у попередні роки.

А у питанні про ялинку є й інший бік. Якщо вже до новорічно-різдвяних свят лісове дерево і вирізають, то нехай хоча б воно простояло і порадувало дітей у центрі міста не два-три тижні, а два місяці – від початку грудня до кінця січня.

У Європі на свято Мікулаша всюди стоять ялинки… у нас же лише перед самим святом Миколая, тобто майже перед Новим роком • Повний текст читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост