Чоловіку ампутували не ту ногу. Хірурга оштрафували

Австрійського хірурга оштрафували за те, що він ампутував 83-річному пацієнту не ту ногу. Таке рішення ухвалив суд, а сам інцидент відбувся весною цього року, пише газета ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Літньому пацієнту ампутували праву ногу замість лівої, і цю помилку з’ясували тільки два дні по тому, пише ВСС.

У середу суд визнав 43-річну лікарку винною у грубій халатності та оштрафував її на 2700 євро.

Вдові пацієнта, який помер перш ніж позов дійшов до суду, також виплатять компенсацію у розмірі 5 тисяч євро.

Пацієнт відвідав клініку в австрійському місті Фрайштадт в травні цього року, коли йому мали ампутувати ліву ногу. Однак лікарка з якоїсь причинити позначила праву ногу та успішно провела операцію.

Помилку виявили під час зміни перев’язки, коли пацієнту сказали, що йому також доведеться ампутувати іншу ногу.

У той час у лікарні сказали, що інцидент трапився “у результаті низки нещасливих обставин”. Директор закладу публічно вибачився під час пресконференції.

На суді хірург заявила, що в операційній були проблеми з організацією роботи. Коли її запитали, чому вона позначила для ампутації праву ногу, а не ліву, вона відповіла: “Я просто не знаю”.

Після інциденту лікарку перевели працювати в іншу клініку, а сплату половини її штрафу призупинили.

Такі лікарські помилки є рідкісними, однак все ж траплялись у минулому. У 1995 році лікар у США вже під час операції виявив, що ампутував неправильну ногу пацієнту з цукровим діабетом. Хірург був змушений продовжити розпочате, тому що вже перерізав м’язи, сухожилля та зв’язки на тій нозі • Більше цікавого читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост