Водохреща: що можна робити, а що ні, молитва перед купанням

Хрещення Господнє щорічно відзначають 19 січня.

В день самого свята людина відчуває силу волі і силу духу, занурюючись з головою в крижану воду. Потрібно тричі перехреститися і зануритися зі словами: “В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа”.

Також на Водохреща набирають Святої води. Вважається, що вона довгий час не псується, зцілює і допомагає позбавитися від негативу. Водою можна окропити будинок, а також вмиватися їй. Пити водохресну воду радять невеликими ковтками.

ЗакарпатПост пропонує також читачам молитви перед купанням на свято Водохреща.

На Водохреща читаються такі молитви:

  • Тропар Хрещення Господнього.
  • Глас 1-й починається зі слів «Під Йордані хрестився Ти …».
  • Кондак Хрещення Господнього.
  • Глас 4-й: «З’явився єси днесь вселенній …».

Читається також Величання Хрещення Господня: «Величаємо тя, Жіводавче Христі …».

Перед тим як зануритися в ополонку, три рази потрібно вимовити таку молитву. Перший раз поринаючи – «В ім’я Отця», вдруге – «І сина», в останній – «І Святого Духа! Амінь ».

Потрібно розуміти все ж, що сильна молитва на Хрещення Господнє перед купанням. Яку читати краще, звичайно, знати потрібно обов’язково, але найголовніше – з якою душею і з яким серцем вимовляються ці слова. Адже не завжди наші зовнішні дотримання церковних правил відіграють важливу роль, головним залишається духовне і моральне виховання кожного християнина. Саме з цього і треба завжди починати. А це означає, що треба змиритися і покаятися, пробачити всіх своїх ворогів, попросити вибачення у тих, кого самі образили, допомогти нужденним, покаятися в гріхах своїх і намагатися більше робити добрих справ. І тоді світ навколо стане набагато добрішим і милосерднішими.

ЗакарпатПост