Усім закарпатським школам рекомендують перейти на дистанційку

Про таке, за наслідками позапланового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомив голова Закарпатської ОДА Віктор Микита.

“Ситуація з поширенням коронавірусної інфекції в області загрозлива, адже бачимо інтенсивний приріст кількості інфікованих.

Якщо минулі шість тижнів спостерігався спад захворюваності, то за останній — кількість нових виявлених випадків у Закарпатті зросла на 87%.

Та найголовніше – хворіють наші діти. Протягом останніх семи днів у 4 рази більше фіксують випадків інфікування COVID-19 серед молодшого населення.

У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації провів позапланове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Разом із представниками профільних департаментів облдержадміністрації, медичними працівниками, головами РДА та територіальних громад обговорили можливості розв’язання питання щодо зниження кількості захворілих дітей.

Єдиний дієвий спосіб захисту від важкого перебігу хвороби – імунізація, але двома дозами вакцини щеплено тільки 0.6% та 5% дітей 12-15 років та 16-17 років відповідно.

Сьогодні завантаженість дитячих ліжок, виділених для лікування COVID-19, становить 55%.

Окремо зупинився на питанні поширення небезпечного вірусу поліомієліту. Сьогодні зафіксовано новий підтверджений випадок у Закарпатті. Зараз дитина фактично паралізована.

Показовим є той факт, що батьки письмово відмовилися від імунізації власної дитини.

Робота щодо попередження поширенню хвороби триває. Вчергове нагадали, що найбільш уразливими до нього є діти.

Поліовірус може вражати центральну нервову систему, спровокувати параліч, а також стати причиною смерті.

Рівень охоплення щепленням проти цього захворювання в регіоні й досі залишається низьким.

І це в той час, коли вакцини безпечні, безоплатні та доступні для кожного.

Зважаючи на статистичні дані, рішенням комісії рекомендували райдержадміністраціям, виконавчим комітетам місцевих рад терміново провести засідання місцевих комісій з питань ТЕБ та НС і прийняти рішення про переведення навчальних закладів на дистанційну форму навчання”, – повідомив очільник Закарпатської ОДА.

 ЗакарпатПост