Папа Франциск просить провести 2 березня особливий день посту за мир у зв’язку з подіями навколо України

Папа Франциск зазначив, що засмучений погіршенням ситуації, що посилила загрозу для миру в Україні та світі.

Відео: https://www.facebook.com/watch/?v=320222813402430&t=18

Про це понтифік сказав 23 лютого, наприкінці загальної аудієнції, повідомляє видання РІСУ з посиланням на Vaticannews.

«Відчуваю глибокий біль у серці через погіршення ситуації в Україні, – сказав він.

– Незважаючи на дипломатичні зусилля останніх тижнів, розгортаються дедалі тривожніші сценарії. Як і я, багато людей у світі відчувають тривогу та стурбованість. Мирові всіх знову загрожують часткові інтереси. Хочу звернутися до відповідальних у політичній сфері, аби вони зробили серйозний іспит сумління перед Богом, Який є Богом миру, а не війни, Отцем усіх, а не лише деяких, Який хоче, щоби ми були братами, а не ворогами.

Прошу всі залучені сторони, щоби стрималися від будь-якої дії, що може спричинити ще більше страждання населення, дестабілізуючи співіснування між народами та дискредитуючи міжнародне право. А тепер хочу звернутися до всіх, віруючих і невіруючих. Ісус навчив нас, що на диявольські напосідання, на диявольське напосідання насильства слід відповідати Божою зброєю: молитвою та постом.

Заохочую всіх провести 2 березня, в Попільну середу, день посту за мир. Особливо заохочую віруючих, аби в цей день вони наполегливо присвятили себе молитві та постові. Нехай же Цариця миру вбереже світ від безумства війни».