35-річний росгвардієць, уродженець Білорусі – перший підозрюваний у катуваннях та вбивствах у Бучі

Українські правоохоронці встановили особу одного з російських окупантів, які катували й убивали жителів Бучі під Києвом у березні 2022 року. Про це генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова повідомила у Facebook.

ПОРАДИ – корисна газета для всієї родини

За словами Венедіктової, це командир підрозділу Росгвардії Сергій Колоцей, пише видання ГОРДОН.

Він став першим підозрюваним у скоєнні воєнних злочинів у Бучі, наголосила генпрокурорка.

Крім того, Колоцей – один із росіян, які «засвітилися» у відділеннях кур’єрської служби СДЕК у Білорусі з награбованим в Україні майном. За даними журналістів, він надсилав до Ульяновська кришку від капота.

«Прокурори Бучі та поліцейські встановили, що саме цей військовослужбовець убив 18 березня чотирьох беззбройних чоловіків у Бучі. 29 березня він же катував, примушуючи зізнатися у підривній діяльності проти російської армії, ще одного цивільного. Він забрав проукраїнськи налаштованого місцевого мешканця «на підвал», де бив його руками, прикладом автомата та гардою ножа. Чоловіка вивозили на місце страти, де, імітуючи розправу, стріляли біля його вуха. Окремим збоченим видом знущання і залякування потерпілого було примушування його нюхати мертву людину», – написала Венедіктова.

Вона повідомила, що росгвардійцю висунули підозру у жорстокому поводженні із цивільним населенням та інших порушеннях законів і звичаїв війни, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 1, 2 ст. 438 Кримінального кодексу України). Наразі триває перевірка причетності Колоцея до інших убивств у Бучі, уточнила Венедіктова.

За словами генпрокурорки, правоохоронцям допомогли журналісти-розслідувачі зі «Слідства.Інфо». Сьогодні на сайті проєкту вийшов матеріал про Колоцея – це уродженець Білорусі, який, згідно з повідомленнями на його сторінці у соцмережах, переїхав до Росії. Колоцею 35 років.

«Якщо ви впізнаєте цього російського військовослужбовця і маєте свідчення про його причетність до інших звірств – надсилайте докази на наш єдиний хаб https://warcrimes.gov.ua/ або звертайтеся до Київської обласної прокуратури (тел. 097-053-04-65, 097-838-31-87, 050-107-66 75) та Бучанської окружної прокуратури (тел. 063-530-69-06)» – додала Венедіктова.

ЗакарпатПост цілодобово бореться на інформаційному фронті у ці складні часи, і зараз, як ніколи, ми потребуємо вашої підтримки. Під час війни ми втратили рекламу, а отже основну частину прибутків, спрямованих на те, щоб доносити вам оперативно найсвіжіші новини. Підтримайте сайт ЗакарпатПост фінансово. Одержувач: ТОВ «ЯСНО МЕДІА», Рахунок: UA163052990000026000003605115, ЄДРПОУ 43832020, ПриватБанк, призначення платежу: “Інформаційні послуги”.

ЗакарпатПост