На Київщині 70-річна бабуся “наводила” артилерію ЗСУ на ворожу техніку: героїзм коштував їй життя

У Мотижині Київської області 70-річна жінка допомагала Збройним силам України знищувати окупантів. На жаль, за це їй довелося заплатити своїм життям.

ЯСНО – газета, яку хочеться читати!

• Вподобай нас в Інстаграм @zakarpatpost

Пенсіонерка із села Мотижин Бучанського району Київської області понад два тижні повідомляла місцерозташування російських загарбників бійцям ЗСУ, пише ТСН

Вона пішки виходила до ворогів, рахувала кількість техніки окупантів і передавала інформацію українським військовим. Завдяки її подвигу ЗСУ знищили кілька десятків одиниць ворожої техніки.

Цю зворушливу історію розповів український військовослужбовець на Facebook-сторінці Територіальної оборони ЗСУ.

“У неї була крайня хата в селі, і вона бачила переміщення техніки. Вона пішки виходила до ворогів, рахувала техніку, приходила, телефоном пояснювала своєму сину, що вона бачить. Були такі випадки, коли вона йшла, збивалася, поверталася назад і перераховувала”, – каже боєць.

Хоробра бабуся фіксувала, зокрема, зенітно-ракетні комплекси “Бук” – 2 одиниці цієї техніки знищили. Також вона допомогла артилерії знищити радіолокаційну станцію (РЛС), яка глушить зв’язок. Після того, як окупанти дізналися про все це, то розбомбили хату жінки – вона загинула.

“Але, на жаль, склалась така ситуація, що орки зрозуміли, хто це робив, і цю хату зрівняли з землею. Жінка загинула. Коли вони її розбомбили, то танками переїхали повністю цю хату”, – розповів військовослужбовець ЗСУ.

Він додав, що дії відважної пенсіонерки з Київщини допомогли захисникам України стримати ворога.

“Завдяки їй вони не здвинулись далі, скажемо чесно. Була Ясногородка, куди вони зайшли, їхня розвідка отримала по зубах і пішла. Далі села не окуповувались”, – сказав він.

ЗакарпатПост цілодобово бореться на інформаційному фронті у ці складні часи, і зараз, як ніколи, ми потребуємо вашої підтримки. Під час війни ми втратили рекламу, а отже основну частину прибутків, спрямованих на те, щоб доносити вам оперативно найсвіжіші новини. Підтримайте сайт ЗакарпатПост фінансово. Одержувач: ТОВ «ЯСНО МЕДІА», Рахунок: UA163052990000026000003605115, ЄДРПОУ 43832020, ПриватБанк, призначення платежу: “Інформаційні послуги”.

ЗакарпатПост