Лише 13% словаків готові воювати за свою країну – опитування

Якщо Словаччина зазнає військового нападу, то третина словаків покине її.

ЯСНО – газета, яку хочеться читати!

• Вподобай нас в Інстаграм @zakarpatpost

Як повідомляє “Європейська правда” із посиланням на aktuality.sk, про це свідчить опитування агентства Fokus, яке вона проводила з 30 березня по 6 квітня/

Згідно з результатами опитування, майже половина словаків у випадку військової агресії залишилася б на рідній території, але не воювали б.

Ще 32% словаків заявили, що покинуть країну відразу після військового вторгнення. І лише 13% словаків заявили, що готові взялися за зброю. Ще 7% опитаних не змогли відповісти.

Показовим є розподіл відповідей у розрізі політичних симпатій.

Найменшу готовність воювати за свою країну висловили виборці опозиційних партій “Голос” та Smer-SD, а також двох коаліційних партій: SaS, що має репутацію євро скептиків, а також популістської “Ми родина”.

Навпаки, на активний захист Словаччини найчастіше вирішувалися б виборці ультраправої та малопопулярної партії “Республіка” (27% респондентів висловили готовність захищати країну зі зброєю в руках), а також ліберальна партія президентки Зузани Чапутової “Прогресивна Словаччина” (19%).

ЗакарпатПост цілодобово бореться на інформаційному фронті у ці складні часи, і зараз, як ніколи, ми потребуємо вашої підтримки. Під час війни ми втратили рекламу, а отже основну частину прибутків, спрямованих на те, щоб доносити вам оперативно найсвіжіші новини. Підтримайте сайт ЗакарпатПост фінансово. Одержувач: ТОВ «ЯСНО МЕДІА», Рахунок: UA163052990000026000003605115, ЄДРПОУ 43832020, ПриватБанк, призначення платежу: “Інформаційні послуги”.

ЗакарпатПост