Близько 400 аптечок пошили закарпатські волонтери від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну

Близько 400 аптечок пошили волонтери в Мукачеві від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Про це розповіла швачка Людмила Гергель.

читай тільки перевірені новини на сайті ЗакарпатПост 🇺🇦 підтримуй своїх 🇺🇦 замовляй рекламу на сайті 🇺🇦 e-mail: zakarpatpost@gmail.com

Жінка організувала таку діяльність на початку березня. За її словами, допомагати приходять вимушені переселенці, мукачівці та її учні, бо вона проводить курси крою та шиття. Як відбувається процес створення аптечок — дізнавалося Суспільне.

В ательє швачка Людмила Гергель разом з волонтерами з березня шиє аптечки для військових. Приходить сюди допомагати і Тетяна Шпеник. Вона розповіла: “Я працюю щодня на роботі, тому доводилося брати частину роботи додому, й вечорами я декілька годин шила. Я виконувала певні швейні операції, тобто шила те, що могла пошити моя швейна машинка в домашніх умовах”.

“На початку березня я дізналася з Facebook і почала приходити сюди. Я за машинкою не сиділа ніколи. Тут я спочатку кроїла, а потім вже почала шити”, — сказала волонтерка Юлія Кучінка.

З середини квітня допомагає шити аптечки волонтерам і військова Маріанна Плеша.

“Я випадково дізналася, що сюди потрібна тканина. Роздобула, принесла. Того ж дня з фронту хлопці зателефонували й запитали, чи маю хоч одну аптечку. Я зателефонувала пані Людмилі, запитала, чи вона могла б нам пошити. Я казала, що ми можемо купити, але Людмила сказала, що вона не продає, а шиє, тому можу приходити і вона дасть. Так робота затягнулася, що 40 аптечок я передала своїй бригаді і ряду інших бригад, які виконують бойові завдання на фронті”, — розповіла Маріанна Плеша.

В аптечки ставлять також малюнки від дітей та ікони.

“Я малюю сердечка з українською символікою, ставлю їх в аптечки. Туди ж ставлю молитовники та пишу деякі молитви. Мені це подобається робити”, — сказала волонтерка Олександра Гергель.

Організаторка пошиття аптечок Людмила Гергель розповіла: ліки для аптечки їм дають волонтери, а тканину купують. Вона почала шити аптечки, аби допомогти військовим.

“Було дуже багато помилок, бо ми не змогли знайти ні прикладних матеріалів, ні потрібної тканини. З чого було (з підручних матеріалів), з того й шили. Дівчата, котрі мали більше часу й хотіли допомогти, вони тут зупинилися і ми далі почали працювати, почали вдосконалювати цю аптечку. Ми спілкувалися з військовими, вони вносили свої корективи, і так робота покращилася. Зараз я розумію, як вони працюють, де є помилки і загалом, що і як”, — розповіла Людмила Гергель.

Окрім аптечок, волонтери шиють військовим також і підсумки для магазинів.

ЗакарпатПост