Постріли і сирена: на кордоні Косово і Сербії почалися збройні сутички – ЗМІ

Серби починають будувати барикади. У прикордонному місті Косово звучать постріли і сирени.

дай оголошення, рекламу, повідомлення, вакансії, звіти в газету Закарпатські ОГОлошення • дзвони: 050 222 50 50 • вайбер • цілодобово • дзвони: 067 666 90 90 • телеграм • цілодобово

У неділю, 31 липня, в Митровиці на півночі Косово почалися збройні зіткнення. Місцеві жителі чули автоматні черги. У місті увімкнули сирени, а церкви дзвонять у дзвони. У районі зіткнень помічено безліч машин екстрених служб

Про це повідомляє Jerusalem Post, пише УНІАН

Зазначається, що деякі дороги в цьому районі перекриті.

Президент Сербії Олександр Вучич вже заявив, що Сербія “ніколи не була в складнішій і важчій ситуації (щодо Косово – УНІАН), ніж сьогодні”. Він попросив сторони зберігати спокій і підкреслив, що “якщо вони не хочуть зберігати мир, Сербія переможе”. Як пише srbija danas, Вучич заявив, що “серби більше не потерплять переслідувань”.

“Серби мені це десять разів вчора повторили. Я майже став перед ними на коліна і благав їх про мир. Зрештою мені вдалося домогтися обіцянки, що вони не будуть ні провокувати, ні нападати на албанців, що б вони не робили. Ситуація набагато серйозніша, ніж багатьом здається”, – наголосив він.

Одразу за головним мостом, що розділяє північну і Південну Косовську-Митровицю, зібралося близько 200 албанців. За неофіційною інформацією, вони поїдуть в район Рудар біля Звечана, де будуть ставити барикади. Крім цього громадяни перекрили головну дорогу вантажівкою.

Причиною невдоволення громадян стала зміна правил проїзду в Косово. Громадянам з сербськими документами буде виданий документ на в’їзд і виїзд, а 1 серпня почнеться переоформлення транспортних засобів з номерами з Республіки Сербія в Косово.

Відзначається, що на в’їзд і виїзд з Косово утворилася пробка. Пасажирам, які їдуть з Сербії, радять розвернутися назад.

ЗакарпатПост