П’ятнадцять учасників бойових дій братимуть участь у забігу “Ветеранська миля” у Словаччині

П’ятнадцять учасників бойових дій братимуть участь у забігу “Ветеранська миля”, який відбудеться 25 вересня в місті Кошице у Словаччині. Про це Суспільному повідомив радник-уповноважений президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко.

дай оголошення/рекламу в газету Закарпатські ОГОлошення 050 222 50 50 • вайбер • 067 666 90 90 • телеграм

За його словами, в забігу разом з українськими ветеранами братимуть участь представники української діаспори та мешканці міста. Цьогоріч участь братимуть більшість бійців з важкими пораненнями, які втратили кінцівки. Журналісти Суспільного зустрілися з учасниками бойових дій на ужгородському вокзалі перед їхньою поїздкою у Кошице.

Потяг прибув до вокзалу в Ужгороді 22 вересня о 9-ій ранку. П’ятнадцять учасників бойових дій, які братимуть участь у забігу “Ветеранська миля” вийшли на перон. Серед них й Сергій Храпко. “У 2015 році отримав поранення на Дебальцевському напрямку у травні. З того часу проходив, відповідно, лікування, протезування і зараз потрохи бігаю, наскільки це можливо, звичайно. В такому марафоні я буду брати участь вперше: саме зараз той час, коли ми маємо підтримати як нових поранених, так і взагалі в цілому країну, звичайно”, — розповів чоловік.

Вперше братиме участь у забігу “Ветеранська миля” Олександр Чалапчій. Чоловік розповів: на фронт пішов добровольцем з початком війни у 2014 році. “Треба хлопців підтримати, показати, що в такому стані можна жити повноцінним життям. Отримав поранення ще 28 вересня 2014 року. З того часу живу на протезах”, — каже Олександр.

Загалом участь у забігу “Ветеранська миля” ветерани бойових дій братимуть втретє, розповідає радник-уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. “Ми розробили спеціальну програму відновлення учасників бойових дій через спорт. Загалом, це легка атлетика, і зараз, крім того, що ми проводимо тренувальні процеси у себе в містах, як кінцевий результат — ми беремо участь у багатьох марафонах та забігах. Ми хочемо показати, що відновлення через спорт та реабілітацію працюють, довести світу, що в нас йде й продовжується війна, що Україна потребує допомоги, але українська армія та українські бійці — вони незламні. Будемо бігти цю дистанцію, кожен зі своїм номерком, де буде підписано, за якого воїна ми біжимо, той воїн загинув”, — розповів радник-уповноважений.

За словами Вадима Свириденко, дистанція забігу “Ветеранська миля” складатиме майже 5 кілометрів.

ЗакарпатПост

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.