Які труднощі на Закарпатті мають в роботі підприємства агропромислового комплексу та місцеві виробники 

Про це повідомляє Закарпатська ОВА

дай оголошення/рекламу в газету Закарпатські ОГОлошення 050 222 50 50 • вайбер • 067 666 90 90 • телеграм

Підтримка агропромислового комплексу та місцевих виробників сьогодні серед пріоритетів. Однак чимало питань щодо стимулювання розвитку галузі ще потребують законодавчого регулювання.

Саме з такою метою голова Закарпатської ОВА Віктор Микита та заступник очільника області Василь Іванчо ініціювали виїзну нараду в Хусті за участю першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, народних депутатів, членів профільного комітету Верховної Ради, представників громадських організацій і підприємців регіону.

Під час обговорення розглянули перспективи затвердження Державного стандарту України «Клепка дубова», оскільки деревообробні компанії, зокрема хустське підприємство «Wood international», зіткнулися з труднощами під час експорту цього виду продукції.

«Важливо, аби митна вартість товару не понижувалася через відсутність відповідного Стандарту, тож працюємо над розробкою і затвердженням», – зауважив Василь Іванчо.

За його словами, украй потрібною залишається й підтримка невеликих локальних підприємств, які спеціалізуються на виробництві крафтових алкогольних напоїв. Одним із таких механізмів може стати спрощення процедур отримання необхідних дозвільних документів.

На нараді також обговорили шляхи розвитку виноградарства та виноробства, з якими у багатьох країнах світу асоціюється саме Закарпаття. Сьогодні питання щодо виключення вин столових сухих з алкогольних напоїв, скасування ліцензії на їх виробництво та виключення з підакцизної групи товарів, що регулюється іншими законами України, залишається відкритим.

Як зауважив заступник голови Закарпатської ОВА, у пріоритеті й створення нових можливостей для пасічників. Саме час удосконалити законодавство та ініціювати внесення змін до відповідних Регламентів Європейського Союзу, які дозволять експорт бджолиних пакетів, тобто повноцінних бджолиних сімей, а не лише матки бджіл усім відомої карпатської породи.

Учасники зустрічі зупинилися також на необхідності грошової підтримки українських підприємців, котрі займаються садівництвом, ягідництвом та виноградарством, виробляючи садивний матеріал і здійснюючи закладку власних садів.

«Під час війни, коли фінансування цих напрямків за класичною процедурою призупинене, є варіант скористатись грантовими програмами за визначеними Урядом умовами. При цьому важливо, щоб ці умови були зрозумілими та незарегульованими», – прокоментував заступник голови ОВА.

До обговорення, зокрема, долучилися народні депутати України – Андрій Богданець, Роберт Горват, Анатолій Костюх, Василь Петьовка, начальник ГУ ДПС у Закарпатській області Олексій Петріченко, начальниця обласного ГУ Держпродспоживслужби Сніжана Локес та інші.

Василь Іванчо подякував учасникам зустрічі за предметну розмову та послідовну підтримку пріоритетних напрямків розвитку агропромислового комплексу регіону і країни.

ЗакарпатПост