Золота осінь у Карпатах: ТОП-5 найгарніших парків Закарпаття

Золота осінь в Карпатах – чудовий період для спілкування з природою, це чудовий час щоб відвідати унікальні природні парки, які вже зовсім скоро будуть закриті під сніговим покровом до весни.

дай оголошення/рекламу в газету Закарпатські ОГОлошення 050 222 50 50 • вайбер • 067 666 90 90 • телеграм

Турінформ Закарпаття продовжує Вас знайомити з унікальними місцями українських Карпат, на цей раз перегляньте інформацію про природні парки на території нашого краю та організуйте власний відпочинок.

Національний парк Синевир

Це один з найвідоміших парків України, що розташований у межах Міжгірського району та частини Хустського району Закарпатської області. Більшість території національного парку Синевир розташована в межах гірського масиву Внутрішні Горгани. Основні території Національного природного парку „Синевир” зайняті хвойними, здебільшого ялиновими лісами. На території парку розташовано старий ліс, букові праліси – об’єкт Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

синевирПлануючи свій візит та відпочинок в Закарпатті, на території парку Синевир, зверніть увагу, що є можливість замовити екскурсію, прогулянку на конях по екологічних стежках, що б по іншому побачити золоту осінь. Ви можете відвідати центр реабілітації бурих ведмедів. Відвідати музей лісосплаву. Де можна можна ознайомитись з макетами вузлів, споруд і пристосувань всього технологічного процесу заготівлі, сортування, зберігання і транспортування деревини у вигляді плотів-бокорів. На території парку розташоване унікальне село Колочава, де Ви можете відвідати старе село – Музеї Колочави, що презентує архітектуру і побут закарпатців.

Адреса парку: Закарпатська область, Міжгірський район, село Синевирська поляна

Як доїхати? Найкраще автомобілем, автобусом, відстань від міста Ужгород 174 км, відстань від м. Львів 252 км.

Ужанський національний природний парк

Неймовірно гарний парк на межі 3-х держав. Так саме тут перетин кордонів України, Словаччини та Польщі. Територія парку, у липні 2007 року увійшла до списку Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат».

Ужанський паркТо ж Ви можете побачити тут не лише красу золотої осені, але й унікальний старий буковий ліс. Парк привертає увагу багатьох науковців, природолюбів, туристів не тільки Європи, але й різних куточків світу своєю природою та історико-культурними надбаннями.  Також, тут знаходяться карстові печери біля села Княгиня, та місці падіння у 1866 році найбільшого в Європі метеориту  Княгиня, в урочищі Чорні млаки, джерелами кришталево чистої цілющої води типу «Нафтуся», «Нарзан», «Єсентуки». На території парку розташовані велетенські дерева «Дідо-дуб», та Дуб «Чемпіон” у селі Стужиця, що є найстарішими та найбільшими дубами в Україні.

Окремо слід відвідати дерев’яні храмами у бойківському та лемківському стилях у селах Кострино, Сухий, храм у селі Ужок об’єкт пам’ятки ЮНЕСКО, Сіль, Гусний та ін.

Адреса парку: Закарпатська область, Великоберезнянський район

Як доїхати?

  • автомобілем, відстань від міста Ужгород 80 км, відстань від міста Львів 160 км.
  • потягом з міста Львів, до станції Ужок, Волосянка, Жорнава, Кострино.

Парк Шенборна

Парк Шенборна на території Перечинського району, являв собою неймовірно гарну перлину паркового мистецтва протягом усього року. Але в період золотої осені в Карпатах він особливий. Улюблений для художників, митців. В центрі парку знаходилось штучно створене озеро з гірської проточної води.

парк ШенборнаВ парку Шенборн Ви зможете прогулятися широкими алеями, помилуватися водною гладдю озера, пройтися містками, подивитися в Кельтському саду календар друїдів і відвідати діючий водяний млин. Парк було відтворено в 2013 році до 285-ї річниці передачі імператором Австро-Угорської Імперії закарпатських земель в дар роду Шенборнів. В процесі створення парку брали участь скульптори, митці та реставратори.

Адреса парку: Закарпатська область, Перечинський район, с. Турья-Пасіка

Як доїхати? Найкраще автомобілем, відстань від міста Ужгород 42 км, відстань від міста Львів 240 км.

Національний природний парк “Зачарований край”

Парк є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення i входить до складу природно-заповiдного фонду України. Природа парку в осінній період зачаровує особливо.

Зачарований край

На території національного природного парку «Зачарований край» знаходяться унікальні природні об’єкти, такі, як геологічний заказник загальнодержавного значення «Зачарована долина» та гідрологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Болото Чорне Багно». Також є можливість замовити екскурсію.

Адреса парку: Закарпатська область, Іршавський р-н, с. Ільниця

Як доїхати? Найкраще автомобілем, відстань від міста Ужгород 95 км, відстань від міста Львів 274 км.

Парк Кузій

Особливо мальовничій в осінній період Карпатський біосферний заповідник та одна з його ділянок – урочище “Кузій”. Це Рахівщина, дорогою з міста Рахів на Хуст. Тури в Закарпаття, в цей період, це чудова нагода побачити золоту осінь та різнобарвне вбрання унікальних реліктових та ендемічних дерев велетенських розмірів, серед яких – букові праліси, тис, ясені, явори, липи і модрини.

Кузій

Урочище Кузій оточене звідусіль стрімкими горами, гірські хребти яких вкриті віковими пралісами, серед яких переважають дубові та букові ліси. Тут на вас чекає неповторна природа Закарпаття. Гарні краєвиди додає скеляста гряда вапняків юрського періоду. Тут на окремих скельних виходах збереглися осередки реліктових рослин з прадавніх епох, таких як тис ягiдний. На територію Карпатського біосферного заповіднику можна замовити унікальні екскурсії.

Адреса: Карпатський біосферний заповідник, урочище Кузій, знаходиться між селами Луг та Хмелів.

Як доїхати? Найкраще автомобілем, відстань від міста Ужгород 180 км, відстань від міста Львів 310 км.

У цей осінній період в Карпатах, дерева втрачають листя, а листя щоденно змінюють свій колір. Це дуже цікавий період року, який дає людям останні тижні та дні тепла, де ми полюємо за променями сонця.

Прогулюючись туристичними стежками, лісами, берегами річок та озер, ми відкриваємо для себе красу осені в Закарпатті, можемо планувати, радіти, отримувати нові враження.

Оберіть відпочинок в Закарпатті, для вас туристичні клуби Закарпаття щотижня планують нові походи та тури в Карпати, чи то за грибами, чи то на гірські вершини, до озер, водоспадів.

ЗакарпатПост