Німці хотіли, щоб Україна здалася, – Борис Джонсон

Борис Джонсон розсекретив ставлення світових лідерів до вторгнення в Україну

дай оголошення/рекламу в газету Закарпатські ОГОлошення 050 222 50 50 • вайбер • 067 666 90 90 • телеграм

Про це сказав в інтерв’ю CNN колишній прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон.

Він розповів, як союзники України дивилися на перспективи війни у лютому, одразу після початку російської агресії.

“Німеччина в якийсь момент вважала, що якщо це станеться, що буде катастрофою, то краще швидше закінчити з усім, а Україні – здатися”, – сказав Джонсон.

Колишній глава британського уряду зазначив також, що влада Франції “до останнього моменту заперечувала” можливість початку збройного конфлікту.

Крім того, Джонсон розкритикував уряд колишнього прем’єр-міністра Італії Маріо Драгі, представники якого, за його словами, “заявляли, що не зможуть підтримати” тиск на Москву через “величезну залежність” від російських енергоносіїв.

Він заявив, що російський лідер обдурив себе, переконавшись у тому, що завдяки уявній “хтонічній єдності” Росії та України, “дула російських танків будуть прикрашати квітами”.

“Зруйновані міста, десятки тисяч безневинних мирних жителів убиті без розбору у звірячих бомбардуваннях. Удари по школах, дитячих садках та лікарнях. Скрізь, звідки війська Путіна відтісняються, ми бачимо свідчення його воєнних злочинів: систематичне насильство, кімнати тортур, міни та пастки, покликані скалічити тих мирних жителів, які їх знайдуть”, – сказав Джонсон.

ЗакарпатПост