Дефіцит потужності електроенергії, доведений для Закарпаття, перевищує 50%, у пікові навантаження — понад 70 %

200 мегаватів електроенергії — такий ліміт для використання наразі є в Закарпатській області. Про це 28 листопада на брифінгу розповів генеральний директор ПрАТ “Закарпаттяобленерго” Олександр Білак. За його словами, таку кількість енергії встановили через дефіцит потужності в Україні.

дай оголошення/рекламу в газету Закарпатські ОГОлошення 050 222 50 50 • вайбер • 067 666 90 90 • телеграм

Дефіцит потужності електроенергії, доведений для Закарпаття, перевищує 50%, у пікові навантаження – понад 70 %, — повідомив Олександр Білак. Він наголосив, що сьогодні наявний дефіцит електроенергії по всій Україні, і причиною цього є ракетні обстріли об’єктів інфраструктури. Те обладнання, яке було зруйноване, цілодобово відновлюється, але на це потрібно багато часу і значні зусилля, пише Суспільне

“Дефіцит потужності з електроенергії для Закарпатської області на сьогодні, 28 листопада, на рівні 200 МВт, а це всього 50 % від потреби. Торік в аналогічний час потреби області сягали 400 МВт, а в години пік ще більше”, — пояснив Олександр Білак. Доводиться вимикати половину області, а в години пік — і до 70 % області. При цьому енергетикам необхідно за лічені хвилини ухвалювати рішення для того, щоб балансувати систему. За словами Олександра Білака, через низький ліміт використання електроенергії в області зросла тривалість відключень.

Дефіцит потужності електроенергії, доведений Закарпаттю, перевищує 50%, у пікові навантаження – понад 70 %

Ужгородська міська рада

“Якщо нам доведуть потужність, яка підлягає заміні, то вони (планові відключення) реальні, якщо потужності не вистачає для заміни (включення одних і відключення інших), то вони затягуються в часі. У разі, якщо ми не дотримуємося величини встановленої потужності, вступають графіки, окрім аварійних, ГАВ (спеціальні графіки аварійних відключень), у них термін введення три хвилини. Через три хвилини буде відключення цілого району”, — розповів директор.

Дефіцит потужності електроенергії, доведений Закарпаттю, перевищує 50%, у пікові навантаження – понад 70 %

Ужгородська міська рада

За словами Олександра Білака, наразі в області забезпечується робота критичної інфраструктури — лікарень, водоканалів, залізниці, військових об’єктів, для них електроенергія подається першочергово. У ті схеми електропостачання, які будувалися для них, під час розбудови мікрорайонів потрапляли певні квартали чи вулиці, і зараз під час застосування обмежень їх не відмикають. І споживачів, які потрапили у їхнє число, наполегливо просять економити електроенергію: чим більше знизять вони споживання, тим більше потужності вистачить для інших.

Дефіцит потужності електроенергії, доведений Закарпаттю, перевищує 50%, у пікові навантаження – понад 70 %

Ужгородська міська рада

Міський голова Богдан Андріїв на брифінгу сказав, що у міськраді створять робочу групу, яка розробить шляхи скорочення тривалості відключень електроенергії. “Будуть подані рекомендації, як оптимізувати відключення в нашому місті, врахувати потреби, щоб садочки були забезпечені. Робоча група буде створена, разом з Обленерго опрацюємо все, буде і керівник департаменту інфраструктури, щоб все було справедливо, щоб врахувати всю потребу. На об’єкти критичної інфраструктури — це водоканал, подача й очищення води. Ми закупили частину генераторів, частину нам дали колеги з міста-побратима Дармштадт”, — повідомив Богдан Андріїв.

ЗакарпатПост