Акцію “Письменник за прилавком” в Ужгороді відкрив Андрій Любка

Акція “Письменник за прилавком” стартувала 1 грудня в Ужгороді. Захід проводять вже понад 10 років. Цьогоріч триватиме акція з 1 по 19 грудня. Так, щодня в одному з книжкових магазинів автори зустрічатимуться з читачами, а також підписуватимуть книги. Розпочав захід ужгородський письменник і перекладач Андрій Любка.

дай оголошення/рекламу в газету Закарпатські ОГОлошення 050 222 50 50 • вайбер • 067 666 90 90 • телеграм

О 14 годині розпочалася акція “Письменник за прилавком”. До книгарні прийшли ужгородці й вимушені переселенці, щоб зустрітися з письменником Андрієм Любкою та придбати його книги, повідомляє Суспільне

Наталія Фельбаба також купила книжку. “Я обрала книгу “Кімната для печалі” Андрія Любки, бо мене зачепила назва. Я зараз в печалі, тому мені хотілося прочитати щось сумне, бо зараз сльози душать, а книги, творчість, перегляд фільмів і відео, — все це допомагає оплакувати трохи те, що відбувається в нашій країні. Це буде перша книга, хоча я за ним (Андрієм Любкою — ред.) слідкую більше у Facebook, читаю дописи про те, що він робить, тому мені захотілося вже нарешті почитати його”, — каже відвідувачка.

Книгу “У пошуках варварів” купив вимушений переселенець із Запорізької області Аркадій Леховіцер. “Тут він описує історію України. Мені таке цікаве. У цьому році я вже чотири місяці живу в Ужгороді й мене дуже зацікавила історія Ужгорода, дуже подобається місто. Хочу більше вивчити його творчість. Поезія пана Андрія мені дуже подобається, а прозу не читав”, — розповів переселенець.

Цьогоріч акцію “Письменник за прилавком” відкрив Андрій Любка. Чоловік каже: його запросив до участі туризмознавець Федір Шандор, котрий зараз на фронті. “Мені приємно, що він будучи там, має час, не забуває і продовжує організовувати події тут, це означає, що йому Закарпаття справді важливе, а також, що ця акція впродовж багатьох років не була випадковою. Багато моїх читачів, людей, котрі приходили на презентації в минулі роки, людей, котрі приходили й сюди, до книгарні, сьогодні вони на фронті. Їх дуже бракує. Мені здається, що це все відбувається завдяки тому, що вони там і що вони тримають фронт. Зрештою, ця акція набуває подвійного сенсу, бо вони там для того, щоб ми тут могли зустрітися в книгарні й щоб книгарня працювала”, — каже письменник.

Андрій Любка на акцію приніс близько 20 книг. “Думаю, штук 20, чесно, я не рахував кількість. Я взяв по кілька примірників з тих, які маю вдома. Частину з цих книжок люди вже читали, найновіша називається “Що зі мною не так?”. Вона вийшла цього року у вересні. Відповідно, це новинка, тому це найпопулярніша зараз книжка, але так завжди було. Головна мета акції — показати, що війна нас не зламала, що ми і у 2022 році проведемо цю акцію, прийдуть люди й будуть купувати книги”, — пояснив письменник.

Акція “Письменник за прилавком” триватиме до 19 грудня. За цей час, у будні, з читачами зустрінуться 14 авторів та представники одного видавництва.

ЗакарпатПост