Три місяці тяжко поранений ховався на окупованій території: історія Героя Дмитра Чавалаха

Старший лейтенант Дмитро Чавалах ніколи не думав про кар’єру військового – після школи у місцевому військкоматі на Хмельниччині йому запропонували вступити до Військового коледжу сержантського складу та хлопець погодився.

читай тільки перевірені новини на сайті ЗакарпатПост 🇺🇦 підтримуй своїх 🇺🇦 замовляй рекламу на сайті 🇺🇦 e-mail: zakarpatpost@gmail.com

Військова справа припала йому до душі, Діма швидко освоїв професію старшого техніка понтонної роти понтонно-мостового полку. А потім сам почав проситись у командування на Схід країни – до зони проведення ООС.

Встиг застосувати свої навички та знання на Луганщині – воював за Новоайдар. А потім став метою стати офіцером і з успіхом закінчив Національну академію сухопутних військ.

У чині лейтенанта Дмитро прибув до 11-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь». Так, війна 2022 року застала старіла у Херсоні. Вранці військові зрозуміли, що рашисти прорвали адмінкордон з окупованим Кримом і прямують до міста. Чавалах ні секунди не сумнівався у собі та своїх товаришах, тож Захисники вступили у бій.

Під час прориву Дмитра було поранено у живіт ворожим снайпером. Коли до міста зайшли росіяни, пораненому солдатові довелося негайно перебиратися з лікарні до добрих людей. Такі знайшлися в окупованому місті. Майже три місяці Дмитро мешкав у квартирі херсонця, який ховав бійця, ризикуючи власним життям.

І лише у травні пораненого Захисника змогли потай вивезти до Одеської області. Хоча родичі офіцера вже встигли його поховати.

За прорив на Антонівському мості Президент Зеленський нагородив Чавалаха званням Герой України та «Золотою Зіркою».

📷Аrmyinform

ЗакарпатПост