Хто із закарпатців у грудні отримає підвищені пенсії

З1 грудня мінімальний розмір пенсії в Україні зросте до 2 093 гривень.

дай оголошення/рекламу в газету Закарпатські ОГОлошення 050 222 50 50 • вайбер • 067 666 90 90 • телеграм

Перераховані пенсії отримають понад 187 тисяч закарпатців, повідомила на брифінгу Анастасія Пентек, начальниця обласного ГУ Пенсійного фонду України.

«Як завжди, перерахунок робимо в автоматичному режимі. Відомості вже надруковані і сьогодні передані на поштові відділення. Виплати пенсій розпочнуться за графіком – з  4 грудня», – прокоментувала Анастасія Пентек.

За її словами, підвищені пенсії також отримають особи, які станом на 1 грудня досягли 70 років і більше та в яких розмір пенсії становив менше 2 500 грн, при цьому страховий стаж у жінок має бути 30 років, у чоловіків – 35 років. Пенсіонерам, котрі працюють, перерахунки пенсій не здійснюють. Пенсії підвищили й особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань та іншим категоріям пенсіонерів. 

Також Анастасія Пентек повідомила, що вже відзавтра функції з призначення житлово-комунальних субсидій та пільг здійснюватимуть органи ПФУ. Відповідні документи можна подати до уповноважених осіб у територіальних громадах, центрах надання адмінпослуг, особисто або поштою до сервісних центрів ПФУ. Крім цього, можна скористатися Дією та вебпорталом або мобільним застосунком Пенсійного фонду України. 

Анастасія Пентек зауважила, що в листопаді ПФУ профінансував виплати житлових субсидій та пільг для 45,9 тис. закарпатців на суму понад 34,9 млн грн. Також вона додала, що громадянам, які вже отримують субсидію чи пільгу, виплати на опалювальний сезон призначать автоматично, а щодо призначенням субсидії чи пільги на оплату житлово-комунальних послуг можна звертатися протягом усього опалювального сезону.

Закарпатпост