Як виглядає Бахмутський капкан для російських загарбників
Пішов шостий місяць з того часу, як ворог безуспішно намагається взяти Бахмут.
Ми наводимо найпоказовіші епізоди захисту українського міста.
- Ділянка фронту – 100 км. Перевага ворога у живій силі 10 проти 1.
- Різка активізація ворожої активності під Бахмутом відбулася 1 серпня, через тиждень наступ почав захлинатися і у справу вступили зеки пригожина. З 21 серпня ворог розпочав масовані ракетні обстріли міста та позицій ЗСУ.
- Появу на фронті чвк «вагнер» експерти пояснюють підкилимною грою пригожина проти шойгу та герасимова.
- За даними ISW, росія в битві за Бахмут втрачає в середньому 100 солдатів на день.
- Володимир Зеленський 20 грудня нагородив на передовій у Бахмуті захисників міста. Ніхто з керівництва росії на лінії фронту не виникав.
- Прапор із позицій ЗСУ під Бахмутом президент України подарував спікеру Палати представників Ненсі Пелосі.
- Бахмут для путіна це лакмусовий папірець досягнення мети. “Як Жуков брав Берлін – поклав 200 000, і по трупах Червона армія перейшла висоти”, – вважає аналітик Олег Жданов.
- На кінець року Україна перекинула до Бахмута суттєві підкріплення.
- Пропаганда росії наприкінці листопада розтрубила, що до міста зайшли загони кадирова. Але на відео опинилися воїни батальйону Шейха Мансура, які захищають Україну.
- У ворога розпочався снарядний голод. Інтенсивність ворожого обстрілу вже знизилася втричі – до 18-20 тисяч залпів на день. ВПК рф може виробляти до 125 000 снарядів на місяць.
Місто стало багаторівневою пасткою – шойгу хоче максимально знекровити “вагнер”. А пригожин не може втекти, бо особисто обіцяв путіну захопити Бахмут.
📷 НПУ