“Веселий хлопець, який бив орків”: історія Андрія Верхогляда, який захищав Україну

Він народився на Житомирщині у сім’ї військовослужбовців, тому майбутню професію було зумовлено з юних років. Коли розпочалася війна у 2014 році, Андрій навчався на другому курсі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Розмістимо вашу рекламу, оголошення, повідомлення в газетах, на сайті, фейсбук, інстаграм, телеграм, вайбер, групи, сторінки, сторіс – пиши у вайбер: 050 222 50 50

Через два тижні після випуску лейтенант вирушив у зону бойових дій на Донеччину та був призначений командиром 1-го взводу 2-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону 72 ОМБр, пише телеграм-канал Правда Геращенко.

Наприкінці січня 2017 року Верхогляд разом із побратимами взяв позицію “Алмаз”, де раніше був ворожий опорний пункт під Авдіївкою. Під шквальним вогнем вони спромоглися втримати її до приходу основних сил. Після цього його призначили командиром роти 1-го механізованого батальйону 72-го ОМБр ім. Чорних Запорожців.

З першого дня повномасштабного вторгнення досвідчений командир захищав підступи до Борисполя та Броварів. Він уміло знищував супротивника та ворожу техніку, за що місцеві називали його “веселий хлопець, який бив орків”.

Після того, як Київщина була повністю деокупована, Андрія Верхогляда направили на Донеччину. 22 червня на Світлодарській дузі йшов запеклий бій із найманцями із чвк “вагнер”. На жаль, для 27-річного командира він став останнім. Його тіло ще десять днів не вдавалося забрати з поля бою. Щоб це зробити, його побратими, ризикуючи власним життям, провели спецоперацію.

За мужність та надзвичайний героїзм Андрій Верхогляд нагороджений орденом “Золота Зірка” та удостоєний звання Герой України.

ЗакарпатПост