Випив чарку і мало не помер: медики врятували чоловіка з розривом стравоходу

Після застілля 49-річний львів’янин А. блював сім годин. У нього боліло в лівому підребер’ї. Жахливий стан. Виклик швидкої. Його доправляють до Лікарні Святого Луки.

передплати газету Поради Здоров’я на своїй пошті – індекс 89266 💙 💛 рекламуйся в газеті 067 666 90 90

Медики відділення невідкладної допомоги роблять пацієнту УЗД внутрішніх органів та рентген грудної клітки. Причини болю не знаходять. У той час йому стає ще гірше. І досвідчені лікарі розуміють: скоріше за все у чоловіка розірвався стравохід. Медичною мовою це називається – синдром Бурхаве, повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Зовсім скоро цей діагноз підтвердила фіброгастроскопія, тобто огляд слизової оболонки стравоходу, шлунку і дванадцятипалої кишки з допомогою ендоскопа.

«Банкетний стравохід» – так часто називають патологію – це розрив стравоходу, який зазвичай виникає внаслідок надмірної блювоти після застілля або вживання алкоголю. У лікарській практиці такі пацієнти трапляються рідко.

До 50% пацієнтів медикам вдається врятувати протягом шести годин після виникнення раптового болю – основного симптому розриву. Далі – шанси на життя в таких хворих зменшуються. Адже їжа потрапляє у середостіння грудної клітини та починається гнійний процес.

Пацієнт А. вчасно потрапив до наших спеціалістів та після обстеження його невідкладно взяли до операційної. Дві години хірургам знадобилося, аби “полагодити” стравохід.

Далі у реанімації медики 26 днів виходжували пацієнта, щоб стабілізувати всі системи і функції його організму. На 27-ий день, чоловік вже у палаті відділення хірургії.

Закарпатпост