За декілька днів розквітне перша сакура у центрі Ужгорода

В історичному центрі Ужгорода, чеському районі (Малий Галагов, Галагов та Великий Галагов) найстаріша алея сакур, повідомляє газета Закарпатські оголошення.

замовляйте в газети: Закарпатські оголошення, Робота Гроші, Поради ✔️ повідомлення, оголошення, рекламу • 050 222 50 50, вайбер

У пік цвітіння сакури в Ужгороді, найбільше туристів саме у цьому районі.

На площі (колишня Пушкіна) в кінці вулиці Бращайків, вже розпочинає квітнути сакура. Її зазвичай, дуже полюбляють як ужгородці, так і гості обласного центру Закарпаття для фотосесій.

За інформацією туризмознавця, професора Ужгородського національного університету Федора Шандора, перша згадка про японську вишню в Ужгороді зустрічається в письмових джерелах XIV століття – коли Другети (рід угорських феодальних магнатів, які володіли Ужгородом з 1322 по 1684 роки) насаджували в саду дерева, завезені з Італії.

Масово сакура була завезена в Ужгород у 20-30-х роках минулого століття, коли нинішня територія Закарпаття перебувала в складі Чехословаччини. Тодішня влада активно розвивала мікрорайон Галагов, сьогодні – центр Ужгорода. У тій частині міста майже сто років тому була переважно болотиста місцевість, багатьом рослинам цей ґрунт не підходив, а ось сакуру дендрологи рекомендували як дерево, якому підходить м’який закарпатський клімат.

фото газети Закарпатські оголошення

ЗакарпатПост