На Закарпатті довели вину «смотрящого» та кримінального авторитета у ряді злочинів

Перший вирок суду за поширення злочинного впливу на Закарпатті.

замовляй рекламу в газетах: Закарпатські оголошення, Робота Гроші, Поради Здоров’я та отримай рекламу в дописі або сторіс 👍 безкоштовно • 050 222 50 50, вайбер

За доводами Закарпатської обласної прокуратури до 13 років ув’язнення засуджено ужгородця, який у статусі «смотрящого» поширював злочинний вплив та організував вимагання неіснуючих боргів у громадян (ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1 КК України).

Вирок за вимагання та поширення злочинного впливу у виді 8 років за ґратами одержав і його спільник – кримінальний авторитет родом із Сумщини (ч. 2 ст. 189, ч. 1 ст. 255-1 КК України).

Як повідомив начальник відділу обласної прокуратури Ігор Коптєв, для Закарпаття це – перший вирок за встановлення або поширення злочинного впливу. Норма такого змісту доповнила Кримінальний кодекс України в червні 2020 року, а перший в державі вирок за цей злочин було винесено лише в лютому 2022-го.

У судовому засіданні прокурор довів, що обвинувачені займалися вимаганням неіснуючих боргів на території Ужгорода та погрожували фізичною розправою у разі відмови платити. Закарпатець, відбуваючи покарання у «Закарпатській УВП (№ 9)» за розбійні напади та маючи статус «смотрящого», поширював свій злочинний вплив як на території установи, так і за її межами. Звідти він підтримував зв’язок із представником криміналітету та координував протиправну діяльність. Його спільник напередодні відбув строк ув’язнення за особливо тяжкий злочин та на той момент вже перебував на волі.

У березні 2021 року правоохоронці зафіксували факт вимагання особами 200 тис. грн від жителя обласного центру. Тоді при одержанні частини коштів – 55 тис. грн – уродженця Сумщини затримали співробітники Головного управління Нацполіції в Закарпатській області разом із оперативниками Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області ДСР НПУ.

Наразі обоє чоловіків знаходяться під вартою, вступ вироку в законну силу очікується.

Примітка: вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (ст. 532 КПК України).

ЗакарпатПост