Прокинутися під час операції на мозку: українські нейрохірурги вперше виконали втручання з пробудженням дорослої людини

Пацієнт – 28-річний чоловік із Львівщини. Звернувся до нас зі скаргами на головний біль, втрату свідомості, судоми та порушення рухів у правих кінцівках. Більше того, напади призводили до тимчасової втрати мовлення.

передплати газету Поради Здоров’я на своїй пошті – індекс 89266 💙 💛 рекламуйся в газеті 067 666 90 90

Під час обстеження у нашому Центрі нейрохірургії і неврології лікарі з’ясовують причину судомних нападів. Їх провокує 5-ти сантиметрова пухлина у лобній частці головного мозку. Вона перетискає ділянки, що відповідають за рухи та мовлення, повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Аби усунути новоутвір та не пошкодити при цьому життєво важливі структури мозку, команда лікарів вирішують застосувати новий метод операцій – AWAKE CRANIOTOMY. Це втручання з пробудженням. Перед безпосереднім видаленням пухлини анестезіологи виводять пацієнта з наркозу і головну частину операції він знаходиться при свідомості. Аби нейрофізіологи та афізіологи мали змогу проводити лінгвістичні тести – говорити з пацієнтом – та контролювати його здатність рухати кінцівками, a нейрохірурги при цьому були впевненими, що не зачіпають функціонально важливих зон мозку. Операція з пробудженням дає змогу зберегти не лише життя, а і його якість.

Хірургічне втручання тривало 6 годин та минуло успішно. Лікарям вдалося видалити пухлину, a важливі ділянки мозку залишилися неушкодженими. Пацієнт вільно говорить і рухається та дуже тішиться цьому. На 7-й день після операції молодий чоловік вже поїхав додому.

ЗакарпатПост