Закарпатці збирають в лісах перші білі гриби

Фото із білими грибами почали ділитися в соцмережах закарпатські грибники.

• Підпишись на ЗакарпатПост в Інстаграм @zakarpatpost

Світлини з першими весняними білими грибами опублікував Слава Дудаш із Іршавщини.

На ринках Ужгорода грибів ще не помічали покупці, всі чекають з нетерпінням їх появи. Минулого року перші гриби в Ужгороді продавали по 200 гривень за кілограм.

У соцмережах повідомляють також про появу білих грибів на Ужгородщині та Мукачівщині. Трохи пізніше, гриби можна буде шукати і на Тячівщині та Рахівщині.

Білі гриби відносять до I категорії не за м’ясисті плодовості тіла і не за красиві капелюшки, а за високу харчову цінність, чудовий смак і велика кількість вітамінів і мінералів. Плюс білі гриби не втрачають цінності при сушінні, до того ж сушені гриби, краще засвоюються організмом після кулінарної обробки. Не дивлячись на високий вміст води в білих грибах (близько 90%) білий гриб містить достатньо вітамінів і мінеральних солей, для профілактики і лікування хвороб щитовидної залози, серцево-судинної і травної системи, а також для профілактики раку кишечника. Крім того, білі гриби сприяють прискореному загоєнню ран, корисні при недокрів’ї та тривалих запальних процесах.

Білі гриби сприяють втраті зайвої ваги. Справа в тому, що вони містять велику кількість клітковини, яка важко засвоюється організмом (засвоюваність до 80%). Тому вживання в їжу білих грибів допомагає худнути, не дивлячись на високу калорійність.

З іншого боку, білий гриб може завдати шкоди здоров’ю людей страждають хворобами нирок і печінки – вживання боровиків в їжу значно посилює навантаження на ці органи.

Також, білі гриби будучи природними «губками», вони вбирають в себе важкі метали: радіоактивний цезій, стронцій, кадмій, ртуть і свинець. Тому не можна збирати гриби поблизу промислових міст і жвавих автомагістралей.

А ось у  Швейцарії боровики вважаються неїстівними грибами.

ЗакарпатПост

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *