Хто із закарпатців може вийти на пенсію за віком раніше 60 років і за яких умов?

У цьому році для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, потрібно мати не менше 30 років страхового стажу. Після досягнення 63-річного віку на пенсію можуть вийти ті особи, чий страховий стаж становить від 20 до 30  років. Якщо ж страховий стаж становить від 15 до 20 років, то пенсію можна оформляти в 65 років.

передплати газету Поради Здоров’я на своїй пошті 💛 індекс 89266 💙 замовляй рекламу в газету 067 666 90 90

Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області інформує, що окремі категорії громадян можуть вийти на пенсію за віком ще до 60 років. Зокрема, мова йде про:

– ПЕНСІЇ НА ПІЛЬГОВИХ УМОВАХ – призначаються особам, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці або в окремих галузях виробництва. Умови призначення таких пенсій визначено ч.2-3 ст.114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закону).

– ПЕНСІЇ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ – призначаються артистам театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів за наявності стажу творчої діяльності від 20 до 35 років – на умовах, зазначених у ч.4 ст.114 Закону.

– ДОСТРОКОВІ ПЕНСІЇ – призначаються особам, які мають особливий статус, зокрема учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих захисників України; багатодітним матерям та матерям дітей з інвалідністю з дитинства або тяжко хворих дітей; громадянам, яким на час звільнення у зв’язку із скороченням чисельності або штату працівників або за станом здоров’я залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку. Ці норми визначаються ст.115 Закону.

– ПЕНСІЇ ЗІ ЗМЕНШЕННЯМ ПЕНСІЙНОГО ВІКУ – призначаються учасникам ліквідації та постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

Пенсії до досягнення 60 років призначаються безстроково, а їх розмір обчислюється залежно від тривалості набутого страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено страхові внески.

ЗакарпатПост

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *