Сьогодні День нарукавного знаку (його ще називають шевроном) 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади

Десять закарпатських етносів і шість чеснот гірського штурмовика: «Закарпатський легіон» відзначає День нарукавного знаку.

читай тільки перевірені новини на сайті ЗакарпатПост 🇺🇦 підтримуй своїх 🇺🇦 замовляй рекламу на сайті 🇺🇦 e-mail: zakarpatpost@gmail.com

Рівно чотири роки тому, 29 травня, нарукавний знак «Закарпатського легіону», розроблений тодішньою пресслужбою бригади, був затверджений Головнокомандувачем Збройних Сил України.

Пояснимо символіку знаку розрізнення 128 бригади.

Це “англійський” щит розміром 80 на 80 мм, фоном якого є чорний (темно-сірий) колір, що асоціюється з кольором берету гірської піхоти та Чорної гори – одного з символів Закарпаття, неодноразово оспіваного у фольклорі. Головним елементом знаку є срібний Костиль (також відомий, як Антоніївський хрест або тау-хрест) – символ життя та жертовності. Антоніївський хрест можна також інтерпретувати як початкову букву «Т» у слові «Transcarpathia» (Закарпаття).

У центрі щита перехрещені дві срібні сокири (бартки) та срібна квітка едельвейсу, стилізована під сонце, що має десять променів. Промені символізують десять закарпатських етносів, представники яких вступили до лав бригади за час гібридної агресії та повномасштабної війни росії проти України, а шість чорних крапок по центру – шість чеснот гірського штурмовика: вірність, честь, чесність, відвага, обов’язок та самовідданість.

Нарукавний знак із перехрещеними бартками та едельвейсом означає приналежність до одного з найкращих бойових підрозділів Збройних Сил України – 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, яка завдяки героїзму та самовідданості воїнів без перебільшення стала легендарною.

ЗакарпатПост