Закарпатська прокуратура забезпечила конфіскацію в дохід держави бурштину вартістю біля 4 мільйонів гривень

За клопотанням Закарпатської обласної прокуратури суд ухвалив рішення щодо спеціальної конфіскації 223 кг бурштину у дохід держави. Його вартість становить майже 3,9 млн грн.

У грудні 2018 року у селі Нижні Ворота правоохоронці зупинили для перевірки автомобіль «Toyota Land Cruiser», за кермом якого перебував волинянин. У салоні транспортного засобу виявили 24 мішки з дорогоцінним камінням у сировині та в декоративних елементах. У подальшому на майно наклали арешт у межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 240, ст. 198 КК України.

Під час досудового розслідування водій не зміг пояснити походження бурштину та не мав на нього жодних документів, а причетних до безпосереднього видобутку корисних копалин не було встановлено, повідомляє Закарпатська обласна прокуратура.

З огляду на всі обставини прокуратура звернулася до суду з клопотанням про вирішення долі речових доказів. За результатом його розгляду Ужгородський міськрайонний суд застосував спеціальну конфіскацію до 223 кг каміння бурштину задля звернення його у власність держави. Ухвала набрала законної сили.

фото ілюстративне з відкритих джерел

ЗакарпатПост