На Закарпатті судитимуть членів організованої злочинної групи, які «вибивали» з мукачівців неіснуючі борги

Слідчі Мукачівського районного управління поліції, за оперативного супроводу співробітників Управління стратегічних розслідувань та процесуального керівництва Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони, завершили досудове розслідування у справі, щодо діяльності організованої злочинної групи, члени якої займалися жорстоким рекетом на території Мукачева.

Розмістимо вашу рекламу, оголошення, повідомлення в газетах, на сайті, фейсбук, інстаграм, телеграм, вайбер, групи, сторінки, сторіс – пишіть: zakarpatpost@gmail.com

За даними слідства, в період з грудня 2022 по березень 2023 років, обвинувачені безпідставно вимагали від мукачівців грошові кошти, а в разі відмови платити – застосовували фізичну силу, відбирало майно та погрожували вбивством. Окрім цього, зловмисники шантажували потерпілих і вбивством їх рідних, в тому числі дітей.

Загалом постраждали від таких протиправних дій семеро людей, повідомляє Поліція Закарпатської області.

В ході негласних заходів, за силової підтримки бійців КОРДу, в березні цього року правоохоронцям вдалося затримати «на гарячому» двох вимагачів – 27-ми та 29-річного мукачівців. Вони саме отримали від одного з потерпілих 10 тисяч гривень, які призначалися як частина від загальної суми так званого «боргу». Третього їх спільника поліцейські затримали згодом.

Станом на сьогодні слідчі вже завершили досудове розслідування у цій справі. Сформований обвинувальний акт, разом з іншими матеріалами кримінального провадження, скерували для судового розгляду. Зловмисникам інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2, 3 ст. 27 – ч. 4 ст. 189, ч. 2, 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 – ч. 2 ст. 146, ч. 4 ст. 186, ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 263, ч. 3 ст. 289, ч. 4 ст. 189, ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України. Йдеться про вимагання, незаконне позбавлення волі та викрадення людини, грабежі, розбої, незаконне поводження зі зброєю, незаконне заволодіння транспортними засобами та шахрайство, вчинені в складі організованої злочинної групи.

За ряд скоєних злочинів трьом обвинуваченим загрожує до 15 років увʼязнення.

ЗакарпатПост