Чим шкідлива біла пшенична мука? Наслідки для здоров’я людини

Біла пшенична мука – це один з найпоширеніших продуктів харчування у світі. Вона використовується для приготування хліба, макаронів, випічки та інших продуктів. Однак біла пшенична мука має ряд негативних наслідків для здоров’я людини, пише газета «Поради Здоров’я».

передплати газету Поради Здоров’я на своїй пошті 💛 індекс 89266 💙 замовляй рекламу в газету 067 666 90 90

Чим шкідлива біла пшенична мука?

Біла пшенична мука має низький вміст клітковини, вітамінів і мінералів. Вона також містить глікемічний індекс, який є високим. Глікемічний індекс – це показник того, як швидко вуглеводи з їжі засвоюються організмом і підвищують рівень цукру в крові. Високий глікемічний індекс може призвести до таких проблем, як ожиріння, діабет 2 типу і серцево-судинні захворювання.

Наслідки від вживання білої пшеничної муки

Вживання білої пшеничної муки може призвести до таких проблем зі здоров’ям:

 • Ожиріння: Біла пшенична мука має низький вміст клітковини, яка необхідна для відчуття ситості. Це може призвести до переїдання і ожиріння.
 • Діабет 2 типу: Високий глікемічний індекс білої пшеничної муки може призвести до підвищення рівня цукру в крові. Це може підвищити ризик розвитку діабету 2 типу.
 • Серцево-судинні захворювання: Високий глікемічний індекс білої пшеничної муки може призвести до підвищення рівня холестерину і тригліцеридів у крові. Це може підвищити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту: Біла пшенична мука може викликати такі захворювання шлунково-кишкового тракту, як гастрит, виразка шлунка і дванадцятипалої кишки.
 • Алергічні реакції: Біла пшенична мука може викликати алергічні реакції, такі як кропив’янка, свербіж і здуття живота.

Як зменшити шкоду від вживання білої пшеничної муки?

Щоб зменшити шкоду від вживання білої пшеничної муки, можна:

 • Вибирати продукти з цільнозерновим борошном. Цільнозернове борошно містить більше клітковини, вітамінів і мінералів, ніж біле борошно.
 • Обмежити споживання продуктів з білою пшеничним борошном. Замість того, щоб їсти хліб, макарони та випічку з білого борошна, можна вживати ці продукти з цільнозернового борошна.
 • Додавати в продукти з білого борошна клітковину. Наприклад, в макарони можна додавати овочі або горіхи.

Альтернативи білій пшеничній муці

Замість білої пшеничної муки можна використовувати такі альтернативи:

 • Цільнозернове борошно: Цільнозернове борошно містить більше клітковини, вітамінів і мінералів, ніж біле борошно.
 • Борошно з бобових: Борошно з бобових, наприклад, з квасолі, гороху або сочевиці, є хорошим джерелом клітковини і білка.
 • Борошно з горіхів: Борошно з горіхів, наприклад, з мигдалю або фундука, є хорошим джерелом білка, клітковини і корисних жирів.

Якщо ви хочете зменшити ризик розвитку проблем зі здоров’ям, краще вибирати продукти з цільнозерновим борошном або іншими альтернативами білої пшеничної муки, або взагалі відмовитися від вживання білої пшеничної муки та виробів з неї.

ЗакарпатПост

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *