В Чехії частіше почали укладати фіктивні шлюби з іноземцями за гроші

Більшість шлюбів укладаються з громадянами Туреччини. Також влада турбується з приводу зростаючого впливу Китаю і занадто відкритої імміграційної політики по відношенню до В’єтнаму.

повідомлення, рекламу, вакансії замовляйте в газеті Закарпатські оголошення 👍 050 222 50 50, вайбер

Національний центр по боротьбі з організованою злочинністю вже протягом двох років спостерігає зростання числа фіктивних шлюбів між чешками і іноземцями. Згідно з даними центру, такі шлюби з’являються завдяки спеціальним організаціям. Молоді дівчата і жінки з Чеської Республіки виходять заміж як всередині країни, так і за кордоном, що дозволяє їх чоловікам в’їжджати на територію ЄС і подавати заявку на отримання виду на проживання. Жінки, які виїхали за кордон, часто там залишаються і займаються проституцією в нічних клубах, ceskenoviny.cz

«Нелегко довести цей злочин, тому що жінки не виїжджають за кордон насильно, навпаки, вони отримують дуже чималу фінансову компенсацію за такі шлюбні послуги», – відзначають в NCOZ.

Експерти також звертають увагу на часті спроби російськомовних кримінальних елементів стати громадянами країн Євросоюзу, в тому числі чеськими. Це дозволяє їм не тільки вільно пересуватися всередині ЄС, а й уникнути депортації на батьківщину. «Для отримання чеського громадянства вони прагнуть підкупити чиновників нижчої і вищої ланки, а також політиків на регіональному і загальнореспубликанському рівні», повідомляється в доповіді Центру.

У такій ситуації люди, які укладають шлюб з іноземцем з так званої третьої країни, мабуть, автоматично попадають у категорію підозрілих, вважають співробітники деяких некомерційних організацій. Вони попереджають, що слід уникати змішування мігрантів, які хочуть втекти зі своєї країни, та іноземців, які будують свої особисті стосунки з чеськими партнерами на щирій любові та повазі.

«Дуже часто інтернаціональні пари стикаються з тим, що співробітники Міністерства внутрішніх справ ведуть себе по відношенню до них, ніби вони оформили фіктивний шлюб. Деякі молодята не можуть знайти впевненості в тому, що допитам з боку МВС настав кінець, протягом року. В ході допитів поліцейські окремо детально опитують кожного з подружжя про деталі знайомства, спільного життя, в тому числі про кольори і малюнки постільної білизни, меню на вечерю в останній раз. Потім порівнюють відповіді чоловіка і дружини. Поряд з цим співробітники Поліції у справах іноземців роблять несподівані для подружжя перевірки за місцем їх проживання, в ході яких вони можуть опитувати сусідів», – повідомила газеті Lidové noviny Луциє Дитрихова з Центру з інтеграції іноземців.

За чинними правилами, МВС має прийняти рішення про надання права на проживання до 60 днів з моменту подачі заяви, проте співробітники не вкладаються в терміни, зазначає Л. Дитрихова. Вона, як і її колеги, нагадує, що клієнти мають право самі вирішувати, до якої міри розкривати своє особисте життя. Однак на думку деяких соціальних працівників, іноземцям з “третіх держав” рекомендується у власних інтересах відповісти на всі питання чиновників.

У сфері організованої злочинності в Чехії давно переважають російськомовні, балканські та азіатські угруповання. У всіх є одна спільна риса – високий рівень проникнення в державні та громадські структури. Надалі влада очікує зростаючого впливу Китаю, так як останнім часом все більше китайських інвесторів цікавиться чеським ринком. Служба безпеки та інформації також підкреслила посилення активності східних журналістів в останньому річному звіті. Також NCOZ стурбований зростанням візової заборгованості в’єтнамських громадян.

ЗакарпатПост