В Ужгороді до ювілею видатного закарпатця Дмитра Кременя відбулися поетичні читання

Студенти та викладачі Академії культури і мистецтв Закарпатської облради взяли участь у поетичних читаннях під назвою «Небесне і земне», які відбулися у Закарпатському академічному обласному театрі ляльок «Бавка» в межах 70-річного ювілею видатного закарпатця, поета, перекладача, лауреата Шевченківської премії, заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Кременя.

читай тільки перевірені новини на сайті ЗакарпатПост 🇺🇦 підтримуй своїх 🇺🇦 замовляй рекламу на сайті 🇺🇦 e-mail: zakarpatpost@gmail.com

Звучало поетичне слово, лунали пісні на слова поета, інформує пресслужба Академії культури і мистецтв.

“І буде твердь земна твердіш од тверді,

І мʼякша за розплавлене шосе.

І будем жити. Жити – аж до смерті,

Коли нас білим снігом занесе!”

Студентки спеціальності «Хореографія» Академії, які вдосконалюють свою майстерність в Ансамблі сучасного танцю “Акцент” під керівництвом заслуженої працівниці культури України Ірини Шевцової, порадували чудовим виконанням концертних номерів.

А студенти «Сценічного мистецтва» майстерно прочитали низку віршів уславленого поета, додавши заходу творчої атмосфери. Звісно, під чітким керівництвом викладачів дисципліни «Сценічна мова» – заслуженої працівниці культури України Оксани Шип, заслуженої артистки України Світлани Кобзистої, а також Миколи Карпенка та Наталії Дубініної. Викладачі АКІМ Вишневська-Маркович Анастасія та Матейко Мар’яна написали музику на поезію Дмитра Креміня “Впала музика з неба і сім її нот”.

Традиційно все вдалося, оскільки постановником-режисером поетичного дійства виступила заслужена артистка України, режисер, педагог Наталія Орєшнікова.

Ректор Академії Наталія Шетеля наголосила, що «поезія крізь віки спілкується з нами справжністю. Глибока поезія Дмитра Кременя промовляє до нас шляхетною, щирою душею поета. Отож її читатимуть наступні покоління залюбки».

Наталія Шетеля також зазначила, що незабутні враження справляє і те, що син видатного поета Дмитра Кременя – Тарас, так щиро і наполегливо популяризує творчість батька. Це дуже цінно і водночас зворушливо.

Фото – Ніна Даниш

ЗакарпатПост