Цікаві факти про Закарпаття: замки, монастирі, гори і тунелі

Закарпатська область розташована на південному заході України. На півночі межує з Львівською, на сході з Івано-Франківською областями України, на півдні з Румунією, на південному заході з Угорщиною, на заході зі Словаччиною, на північному заході з Польщею.

новини, зроблені з любов’ю 💛💙

1. Територія Закарпатської області займає 2,1 % від усієї території України;

2. Найбільш грозовим місцем України є Великий Березний і Рахів (43 грозові дні на рік); найбільш снігове місце України — Руська Мокра (стійкий сніговий покрив лежить тут протягом 116 днів у році);

3. Найбільше гірське озеро України Синевир (площа 7000 м² на висоті 989 м);

4. Найвисокогірніша транспортна магістраль України — автошосе по Яблунецькому перевалі на висоті 931 м;

4. Найдовший залізничний тунель в Україні — Бескидський, що має 1764,5 м довжини;

5. Найпівнічніша місцевість у світі, де вирощують чай — гора Красна Гірка, біля Мукачева;

6. Географічний центр континентальної Європи знаходиться біля с. Ділове Рахівського району.

7. Більшість території краю займають гори (найвищою точкою є вершина Говерла — 2061 м.

8. Найдовша річка Закарпаття — Тиса. Довжина її в межах краю становить 223 км.

9. До сьогодні в Закарпатті збереглися 12 середньовічних замків, серед яких Ужгородський, Мукачівський та Чинадієвський, а інші в руїнах і залишках.

10. На сьогодні в краї діють понад 30 монастирів, серед яких найдавнішими є Мукачівський, Угольський Драгівський, Імстичівський, Боронявський, Малоберезнянський, всі інші з XX ст.

11. На території області збереглися дворянські палаци Шенборнів (Карпати), Перені (Виноградів), Довгої (Довге), Ракоці (Мукачево), Другетів (Ужгород-Горяни), Бетлені (Берегове), Плотені (В.Лази Ужгородського р-ну).

12. Закарпаття багате своєю історією. В краї нараховується 1817 пам’яток історії, 496 — археології, 48 -мистецтва. найдавніша стоянка первісної людини у Центральній і Східній Європі знаходиться в Королеві Виноградівського району і датується близько 1 млн. 100 тис. років.

13. Найстаріші дерева України, розташовані в селі Стужиця, Дуб “Чемпіон” визнаний найстарішим дубом в Україні. Його вік оцінюють в 1300 років. Вражає дерево своїми параметрами: обхват стовбуру 9,6 метра, а висота – 25 метрів.  Поруч росте трішки менший Дідо-дуб. Його орієнтовний вік – 1100-1200 років, пише Турінформ Закарпаття.

ЗакарпатПост