До пам’ятки «Руїни Хустського Замку» реконструювали дорогу, та зробили макет міні-замку

Наближається до завершення реалізація транскордонного грантового проєкту Виконавчого комітету Хустської міської ради спільно з словацьким містом-партнером Сніна під назвою «Відновлення історичних пам’яток Сніна-Хуст», що фінансується за кошти Європейського Союзу.

розмістимо вашу рекламу, оголошення, повідомлення в газетах, на сайті, фейсбук, інстаграм, ютуб, тікток, телеграм, вайбер • групи • сторінки • сторіс • пишіть: zakarpatpost@gmail.com • вайбер 050 222 50 50

Власне, загальна  мета проєкту – реконструкція та відновлення пам’яток культурної спадщини регіонів для їх збереження та захисту, що в майбутньому підвищить національну самосвідомість та збільшить туристичний потенціал обох регіонів, інформує Хустська міська рада.

Щодо основних досягнень проєкту, то з української сторони ними стали: реконструкція дороги до пам’ятки національного значення “Руїни Хустського Замку» із встановленням освітлення, водовідведення та підпірних стінок для забезпечення захисту дороги від розмивів та інших ушкоджень, а також малі архітектурні форми, представлені лавицями, смітниками та вхідною брамою.

Однак головною родзинкою реконструйованої дороги став макет Хустського замку у масштабі 1:20, на вершині головної башти якого майорить Прапор України, майже так само як і у його справжнього побратима. Цей міні-замок має на меті приваблювати туристів і гостей міста відвідати найголовнішу пам’ятку Хуста та чарувати око усіх охочих пілігримів до вершини Замкової гори.

ЗакарпатПост