СБУ викрила агітатора, який закликав відокремити Закарпаття від України

За даними слідства СБУ, до протиправної діяльності причетний мешканець Мукачівського району.

У забороненій соціальній мережі «Однокласники» він поширював дописи, в яких виправдовувалися агресивні дії росії проти України. Крім того, агітатор репостив заклики підготувати петицію стосовно «необхідності» відокремлення Закарпаття від України.

Контент зловмисник брав здебільшого з російських пропагандистських медіа. У цих дописах заперечувалася причетність рф до нанесення ракетних ударів по цивільним об’єктам, а також об’єктам енергетики. Аргументувалися «благі» наміри країни-терориста, визнавалися правомірними проведення псведореферендумів на тимчасово окупованих територіях.

Ініційована СБУ судово-лінгвістична експертиза підтвердила злочинні дії фігуранта.  Слідчі СБУ повідомили агітатору про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

– ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

– ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

Оперативні та слідчі дії проводилися Управлінням Служби безпеки України в Закарпатській області за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури, повідомляє Управління СБ України в Закарпатській області.

Примітка: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

фото ілюстративне

ЗакарпатПост