Чому 70% пар в Україні розлучаються?

Україна потрапила до п’ятірки країн-лідерів, у яких люди найчастіше розлучаються.

Із-за постійних обмежень, малих зарплат, нестабільної ситуації, дорогого житла та комунальних послуг, дорогого навчання дітей, відкритої пропаганди нездорового способу життя, насилля, страху в Інтернеті, в кіно та по телевізору, все більше і більше молодих пар не бажають одружуватися та народжувати дітей. Ця тенденція спостерігається вже багато років поспіль в Україні, та у так званих «розвинених» країнах.

У рейтингу країн, у яких люди найчастіше розлучаються, Україна за даними 2023 року, потрапила до п’ятірки лідерів. Згідно з дослідженням, на першому місці Португалія із 94%, найменшу кількість розлучень нарахували в Індії (1%). Україна на п’ятому місці із своїми 70%.

Протягом першого півріччя 2023 року в Україні кількість зареєстрованих шлюбів скоротилася на 17% до відповідних показників 2022 – року початку повномасштабної війни. Натомість розлучень побільшало на третину.

Кількість шлюбів в Україні зменшилася втричі за останні 30 років

За останні 30 років кількість шлюбів зменшилася у 3 рази. У 2020 році було офіційно зареєстровано 167,9 тисяч шлюбів, тоді як в 1991 році – 493 тисячі. За останній рік кількість одружень зменшилася на 29%. Ймовірно, на це вплинув карантин, хоча тренд до скорочення шлюбів спостерігався і раніше.

Хто найчастіше ініціює розлучення?

Розлучення найчастіше ініціюють жінки. Зовсім інакше виглядає ситуація у випадку з неодруженими парами, де чоловіки й жінки виражають бажання розійтися з однаковою частотою. І немає значення, чи живуть обоє разом, чи окремо.

Єдиний регіон, де одружень побільшало

Лідером за кількістю нових шлюбів у 2023 році став Київ – 21 802. Це на 14% менше, ніж у 2021 році. На другому місці Дніпропетровщина –18 816 шлюбів. Замикає трійку лідерів Одещина – 13 740 нових сімей.

Єдиним регіоном, де нових сімей на другий рік повномасштабної війни побільшало, стала Харківщина: 10 977 одружень або +11%. У порівнянні з періодом до початку великої війни, торік нових родин побільшало у центральних регіонах: Кіровоградщина (+28%), Житомирщина (+23%), Черкащина (+22%).

На заході України почали менше одружуватися

Водночас на заході країни на 20% менше пар одружуються: Тернопільська (-24%), Закарпатська (-23%), Львівська (-20%). Антирекорд зафіксовано у Чернівецькій області – нових сімей поменшало аж на третину.

ЗакарпатПост

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *