У Перечині міксери виготовляли з ялинки

Перечин – це місто з багатою історією та унікальною атмосферою, розташоване в самому серці Закарпаття. Перечин має багату історію, яка сягає глибокої давнини. На межі XVI-XVII століть він був одним із найбільших містечок Ужанщини, пише газета «Закарпатські оголошення».

Перечинці винахідливі та мудрі

Протягом своєї історії Перечин був прихистком для представників різних національностей. Це відобразилося на його культурі, архітектурі та традиціях.

Перечинці винахідливі та кмітливі люди. Із давніх давен, для полегшення свого побуту, вони виготовляли різноманітні предмети та приладдя для дому та побуту. Один із таких є – колотювка (колотівка). Це ручний аналог сучасного міксера.

Колотювка – це зручно та екологічно

Колотювку виготовляли із ялинки. Після закінчення Новорічних свят, ялинку висушували, зачищали і виготовляли з неї декілька колотювок. Великі – з товстої частини стовбура використовували для перемішування різноманітних каш та інших круп домашнім тваринам, а з тоншої частини стовбура, колотювка використовувалася для кухні, дому. Нею дуже зручно було збивати однорідну масу для млинців, кремзликів, кремів. І що важливо – екологічно чисто та безпечно для здоров’я. Не потрібно ні світло, ні дороговартісні та габаритні прилади. 

Ті, хто розуміють – зрозуміють

В деяких селах Перечинщини і до цього часу користуються колотювками. Адже знаючі люди розуміють, що сучасні прилади, телефони та інше електрообладнання, хоча і зручні, але погано впливають на природу, зокрема, екологію, та на здоров’я людини.

Більше цікавої інформації можна дізнатися у краєзнавчому музеї міста Перечина. Тут і традиційні інтер’єри кімнат, і народний одяг, притаманний тим чи іншим народностям, предмети побуту, знаряддя праці, книги, фото, а також обрядовий інвентар. Наразі в музеї більше 300 експонатів, але їхня кількість постійно зростає. Окрім історії міста, в експозиції простежується спроба показати приклад мирного і толерантного співіснування представників різних національностей, що проживали і живуть в Перечині.

ЗакарпатПост