9 грудня – свято зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці

За християнськими канонами і новим новоюліанським календарем – 9 грудня заведено шанувати непорочне зачаття Анною доньки Марії.

Святе Євангеліє не багато говорить про життя Пречистої Діви Марії, тож нічого дивного, що більшість Богородичних празників не основується на подіях святого Євангелія, а радше на християн­ській традиції та на оповіданнях апокрифічних книг перших віків. Сюди належить також і празник Зачаття, який наша Церква свят­кує 9 грудня. Цей празник має окрему історію на Сході та на Заході. Тож погляньмо на його історію у Східній, Західній і нашій Церквах.

Ми сьогодні святкуємо гарне, глибоке свято — Непорочне зачаття Пресвятої Богородиці святою Анною. Історія цієї безплідної пари, Йоаким та Анна, певною мірою, розкриває нам зміст Христових слів про світло, на яке всі очікують. Подружжя у своїй молитві до Господа Бога просило про дар життя. Ми знаємо, що ці побожні люди були вихідцями з покоління юдеїв, яке, незважаючи на небезпеки і перешкоди, повернулося з вавилонської неволі до свого краю. Кожна з тих родин очікувала, що саме з її дому прийде на світ Месія, Спаситель світу.

Марія народилась у святого Іоакима та Анни. Вони довго не могли народити дитину, тому постійно молили про це Всевишнього. Їхні молитви були почуті й Архангел Гавриїл порадував батьків радісним посланням про народження дівчинки.

Заведено було готувати різноманітні прикраси з соломи, якими прикрашали домівки перед Різдвом. Жінкам заборонялось ткати та прясти. Вагітних було відсторонено від будь-якої роботи взагалі. Вони в цей день читали молитви та просили Господа дати здоров’я майбутній дитині та допомогти їм у пологах.

ЗакарпатПост